Büyükçekmece'de kentsel dönüşüm kapsamında 3 bina yıkılıyor!

Büyükçekmece'de kentsel dönüşüm kapsamında 3 bina yıkılıyor!26 Eylül 2019 tarihinde yaşanan 5,8 büyüklüğündeki depremden sonra kentsel dönüşüm çalışmalarının sürdüğü Büyükçekmece'de, riskli 3 bina daha yıkılıyor.


Marmara Denizi Silivri açıklarında 26 Eylül 2019 tarihinde yaşanan 5,8 büyüklüğündeki depremden sonra kentsel dönüşüm çalışmalarının sürdüğü Büyükçekmece'de, risk oluşturan 3 bina daha yıkılıyor.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Atatürk Mahallesi Burak Sokak'ta bulunan, deprem riski taşıyan, orta hasarlı olduğu tespit edilen 28 daireden meydana gelen 3 binanın yıkımı, Büyükçekmece Belediyesi ekipleri tarafından kontrollü şekilde gerçekleştiriliyor.

Yıkım çalışmalarını denetleyen Büyükçekmece Belediyesi Başkan Yardımcısı Nuraydın Sak, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçede kentsel dönüşümün tüm hızıyla sürdüğünü, bugün de 3 bloktan 28 daireden oluşan sitenin yıkımının gerçekleştiğini söyledi.

Büyükçekmece

Sak, belediye olarak 1999 depreminden hemen sonra kentsel dönüşümü başlattıklarını dile getirerek, "Bugüne kadar 25 bin civarında bağımsız bölümün yenilenmesini sağladık." şeklinde konuştu.

İlçedeki vatandaşların da bu konuda hassas olduğunu söyleyen Sak, belediye olarak binaların yenilenmesi konusunda vatandaşa gerekli desteği sağladıklarını belirtti.

Sak, bugün yıkımı yapılan binaların 1999 depreminden önce yapıldığını, yan tarafta aynı siteye ait 4 blokun daha olduğunu ve işlemlerinin devam ettiğini dile getirerek, "Bu binalar deprem riski analizi yapıldığında riskli bina olarak çıktı. Vatandaşlarımız da bu konuda yardımcı oldu. Biz de belediye olarak destek verdik ve bugün de yıkımını gerçekleştiriyoruz. İnşallah buradaki insanlar en kısa zamanda yeni binalarına kavuşurlar ve artık deprem korkusu olmadan rahat bir şekilde evlerinde yaşarlar." dedi.

Büyükçekmece’de riskli 8 binanın yıkımı tamamlandı!