Büyükçekmece'de kentsel dönüşüm şenlikle anlatıldı!

Büyükçekmece'de kentsel dönüşüm şenlikle anlatıldı! Büyükçekmece'de kentsel dönüşüm şenlikle anlatıldı!

Kentsel dönüşüm çalışmalarına önem veren Büyükçekmece Belediyesi, iMmarsinan Mahallesi Poyraz Sokak'ta kentsel dönüşümü şenlikle anlattı. Büyükçekmece Belediyesi tarafından Mimarsinan Mahallesi Poyraz Sokak'ta kentsel dönüşüm projesini tanıtmak için Roman Şenliği düzenlendi. Düzenlenen şenliğe çok sayıda vatandaş katıldı. 


Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Büyükçekmece Belediyesi'nin ilginç tanıtımında mahalle meydanına ızgaralar kuruldu. Pişirilen balık ızgaralar mahalle sakinlerine ikram edildi. Müzik eşliğinde dansların edildiği Roman Şenliği'nde  mahallede yaşayan vatandaşlara kentsel dönüşüm projesi ile bilgiler verildi.


Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün kentsel dönüşüm tanıtım toplantısında konuştu. Başkan Akgün, Büyükçekmece Belediyesi olarak Mimarsinan Mahallesi'nde gerçekleştirdiğimiz kentsel dönüşüm projesi içerisinde kalan 2 bin 500 Roman vatandaşımız var. Bu vatandaşlarımızın evlerini, kendi yaşadıkları yerde dönüşüme tabi tuttuk. Roman vatandaşlarımızın hayatlarını, bütün Avrupa’da örnek alınacak bir yaşam standardına ulaştıracağız."  dedi.