Büyükşehir statüsü Muğla'yı hareketlendirdi!

Büyükşehir statüsü Muğla'yı hareketlendirdi!

Muğla, Büyükşehir Belediyesi olması ile özellikle merkez ilçe olan Menteşe'de bir ekonomik hareketlilik başlattı. Birçok firma, merkezini Muğla'ya taşıyor. Tüm bu gelişmelere paralel olarak da arsa, konut ve kira fiyatlarında bir artış gözlemleniyor.Muğla, Büyükşehir Belediyesi olması ile özellikle merkez ilçe olan Menteşe'de bir ekonomik hareketlilik başlattı. Birçok firma, merkezini Muğla'ya taşıyor. Tüm bu gelişmelere paralel olarak da arsa, konut ve kira fiyatlarında bir artış gözlemleniyor. 

Büyükşehir yapılanması tamamlandıktan sonra sorunl ar yavaş'Jraîvaş .çözülecek. 

İmar planları tamamen çözüldükten sonra daha çok yatırımcı ilimize geleceğine inanıyoruz. Özellikle eğitimde yapılan yatmmlar ile Muğla'nın gerek turizmde gerekse diğer alanlarda çok daha hızlı gelişeceğini ve yaşanabilir kentler içinde en ön sıralarda yer alacağını öngörüyoruz. Yaşanabilir iller sıralamasında şu anda 8'inci sıradayız ve bu sıralamada daha üst seviyelere çıkabileceğimizi düşünüyoruz. 

Şu anda Büyükşehir yapılanması tamamlanabilmiş değil. Muğla Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı çok memnun bir durumda değiller. Gelirlerin çok düşmüş olması şu an ki süreçte bazı hizmetleri aksatır durumda. Bir yıl gibi bir süre içinde görev ve sorumlulukların özümsenmesinin ardından sistem oturmuş olacak. Bu süreçte yeni imar planları yapıp, yatırımcıya yol gösterebileceğimiz alanların oluşturulması önceliğimiz olacak. Yine Muğla'nın daha iyi tanıtılır hale gelmesini sağlayacağız. 

İlin 'Marka Kent' olabilmesi için yeni projeler üretilmeli. Bu projeler, kentin tanıtılması için son derece önemli ve gerekli. 


Dünya İzmir