Çağdaş Holding turizmde yurt dışına açılıyor!

Çağdaş Holding turizmde yurt dışına açılıyor!

Çağdaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Dağlarca Çağlar holdingin gelecek yatırımlarından bahsetti. Çağlar, Avrupa ve ABD'de eski, atıl durumda olan yapı ve turizm tesisleriyle ilgilendiklerini belirtti...Çağdaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Dağlarca Çağlar gayrimenkul ve turizm sektörüyle ilgilendiklerini belirterek holding açısından 2019 yılında yaşanan gelişmeleri değerlendirdi ve gelecekteki projelerinden bahsetti. Çağlar; "Avrupa ve ABD'de eski, atıl durumda olan yapı ve turizm tesisleriyle ilgileniyoruz. Bunları satın alıp, bulundukları bölgelere uygun bir restorasyonla ekonomiye kazandırmak istiyoruz" dedi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Çağdaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Dağlarca Çağlar, Bodrum'da 2015'te 75 milyon avroluk yatırımla açtıkları Swissotel Resort Bodrum Beach'in ardından 2020'de de şehir merkezinde Swissotel Residences Bodrum Hill'i tamamlamayı hedeflediklerini belirtti.

"Bodrum, Swissotel'in birden fazla oteline ev sahipliği yapan tek Avrupa şehri olacak"

Burası için yatırım öngörülerinin 100 milyon avro civarında olduğunu ifade eden Çağlar, otel bölümünün 2020'nin, rezidans bölümünün 2021'in yaz aylarında tam teşekküllü olarak hizmet vermeye başlayacağını belirtti.

Çağlar, bu projenin Avrupa'da bir ilki temsil edeceğini aktararak, "Swissotel Resort Bodrum Hill'in hizmete girmesiyle birlikte Bodrum, Swissotel'in birden fazla oteline ev sahipliği yapan tek Avrupa şehri olacak. Bunun dışında Bodrum'un en özel koyu olarak gördüğümüz Cennet Koy'daki projemizde de ilk etabın teslimlerini bu yıl içinde gerçekleştireceğiz." diye konuştu.

Çağdaş Holding olarak son dönemde ağırlık verdikleri diğer bir konunun da teknoloji perakendesi olduğunu aktararak, şunları ifade etti:

"Ege Bölgesi ve Akdeniz Bölgesi'nde yapacağımız yeni organik ve inorganik büyüme hamleleriyle bu iş kolumuzu daha da güçlendirme konusunda istekliyiz. Tüm bunların yanı sıra önümüzdeki 3-4 yıl Çağdaş Holding'in yurt dışına açılması için de önemli bir süreç olacak. Özellikle Avrupa ve ABD'de eski, atıl durumda olan yapı ve turizm tesisleriyle ilgileniyoruz. Bunları satın alıp ardından bu yapıları, bulundukları bölgelere uygun bir restorasyonla ekonomiye kazandırmak istiyoruz. Bu kapsamda hedefimiz Çağdaş Holding'i gelecek 5 yıl içinde 'Bodrum merkezli bir global şirket' haline getirmek."

"Bodrum'u Cannes, Saint Tropez, Nice gibi markalarla yarışır hale getirmeliyiz"

Dağlarca Çağlar, turizmin 2019'u en başarılı tamamlayan sektörlerin başında geldiğine işaret ederek, bunu Bodrum'da yakından hissettiklerini dile getirdi.

Yıl sonu itibarıyla Bodrum'daki toplam yabancı turist sayısının 1,5 milyona yaklaştığını anlatan Çağlar, "Swissotel olarak özellikle yüksek sezonda doluluk oranlarımız yüzde 90'ların altına hiç düşmedi. Gelecek yıl da bu yükselişin devam etmesini bekliyoruz. 2016 ve 2017'deki büyük düşüşün ardından 2018'de başlayan ve 2019'da artarak devam eden toparlanmanın 2020 ve ötesine taşınması, bizim gibi bölge yatırımcıları için de ayrı bir motivasyon kaynağı olacaktır." değerlendirmelerini yaptı.

Çağlar, el birliğiyle Bodrum'un marka değerinin ön plana çıkarılması gerektiğini vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Bodrum'u Cannes, Saint Tropez, Nice gibi markalarla yarışır hale getirmeliyiz. Bunun için sektörün tüm paydaşları el ele vermeli. İlk etapta Bodrum'u 12 ay yaşanır bir turizm destinasyonu haline getirmek, turizmi sürdürülebilir bir yapıya kavuşturmak kritik öneme sahip. Bunu gerçekleştirdiğiniz zaman hem bölge esnafının üzerindeki yükü alıyorsunuz hem de bölge ve ülke ekonomisine ciddi katkıda bulunuyorsunuz. Yapılması gereken Bodrum'u mevsimlerden, sezonlardan bağımsız bir çekim merkezi haline getirmek. New York, Chicago gibi Kuzey Amerika bölgesinde yaşayan Amerikalılar için Miami ne ifade ediyorsa, Bodrum da Avrupalılar için o anlama gelmeli."

Dağlarca Çağlar: Gayrimenkul sektöründe ciddi bir düzeltme döneminden geçtik!