Çağrı Hipermarket'e dev lojistik merkez

Çağrı Hipermarket'e dev lojistik merkez Çağrı Hipermarket'e dev lojistik merkez

14 mağazalık zincire sahip olan Çağrı Hipermarket, 10 mil-yon dolarlık bir yatırımla 20 bin metrekare alan üzerine kurduğu lojistik merkezini bu ay içinde hizmete açacak.İstanbul'un yerel market zincirlerinden Çağrı Hipermarket, Yenidoğan'da 20 bin metrekare alan üzerinde yapımına başladığı lojistik merkezini tamamladı. 10 milyon doların üzerinde bir yatırımla kurulan dev lojistik merkezi Nisan ayı içinde hizmete açılacak. Çağrı Hipermarket Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kara, lojistik merkezin açılmasıyla birlikte şu anda Bulgurlu'da bulunan şirket yönetim merkezinin de Yenidoğan'a taşınacağını söyledi.
Satın alma yapabilir
Geçen yıl 3 mağaza açtıklarını, Çekmeköy mağazası ile de 2008'in ilk açılışını gerçekleştirdiklerini belirten Ahmet Kara, 3'ü Avrupa yakasında, 11'i de Anadolu yakasında olmak üzere toplam 14 mağazalık bir zincir olduklarını söyledi. Yeni dönemdeki büyüme planlarıyla ilgili olarak; "Devreden gruplarla görüşüyoruz. Satın almalar yapabiliriz" diyen Kara, finansmanı öz kaynaklardan sağlayacaklarını vurgulayarak şöyle devam etti: "Bunun için inşaat, emlak ve doğalgaz gibi başka alanlardaki yatırımlarımızı tasfiye ederek tamamen perakendeye odaklanıyoruz."
'Çağrı Akademi' kuruyor
Ahmet Kara, İstanbul'da yeni şubeler açılışları için yer arayışlarının sürdüğünü kaydetti. Yeni yerde, 'Çağrı Akademi' adıyla bir eğitim merkezini kuracaklarını anlatan Ahmet Kara, bu merkezde kişisel gelişim ve müşteri ilişkileri konusunda sürekli hizmet içi eğitimler vererek derinlemesine de büyüyeceklerini vurguladı.
(Yenişafak)