Çalık Holding: Kuzey Irak'ta inşaat işimiz yok

Çalık Holding: Kuzey Irak'ta inşaat işimiz yok

CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Özyürek'in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'ın genel müdürü olduğu Çalık Holding'in Kuzey Irak'taki işleri konusunda soru önergesi vermesi üzerine şirketten açıklama geldi.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!Açıklamada Özyürek'in soru önergesi ve İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in, 4 ay önce yapmış olduğu bazı açıklamaların referans alınarak medyada yanlı yayın yapıldığı belirtildi. Açıklamada `Şirketimizin değil Kuzey Irak'ta, Irak'ın genelinde kontrata bağlanmış hiçbir taahhüdü ve hiçbir inşaatı bulunmamakta. Hal böyle iken, KYB Karargahı inşaatının şirketimiz tarafından yapılması da söz konusu değildir' denildi.


AMAÇ İTİBARIMIZI ZEDELEMEK AÇIKLAMADA `Ancak maalesef haber başlıklarında `Başbakan'ın damadının Irak'taki inşaatı sürüyor' ve `Karargah'ı Tayyip'in damadı yapıyor gibi ifadeler kullanmak suretiyle şirketimiz zan altında bırakılmakta, itibarımıza gölge düşürülmeye çalışılmakta. Ayrıca Sayın Albayrak'ın şirketimizdeki çalışmasının başlangıcı AK Parti'nin kurulmasından ve Sayın Başbakan'ımızın kızıyla yaptığı evlilikten yıllar öncesine tekabül etmektedir' ifadesine de yer verildi.

pus