Çamlıca Kulesi’nde aylık kira ve hizmet bedelleri belli oldu!

 Çamlıca Kulesi’nde aylık kira ve hizmet bedelleri belli oldu! Çamlıca Kulesi’nde aylık kira ve hizmet bedelleri belli oldu!

Çamlıca Kulesi’nde aylık kira ve hizmet bedeli belli oldu. Fiyat radyolar tarafından çok yüksek bulundu.İstanbul’daki radyo-TV vericilerini tek çatı altında toplayacak olan Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi’nde radyoların ödeyecekleri aylık kira ve hizmet bedeli belirlendi. Aylık kira ve hizmet bedeli 25 bin 500 TL olarak açıklanırken verici bedelinin ne kadar olacağı henüz belirtilmedi. Şu anda aylık kira ve hizmet bedeline 5-10 bin TL ödeyen radyolar, fiyatı yüksek olduğunu söyledi.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Çamlıca Kulesi’nin test edilmesi 1 ay sürecek. Radyo yayıncıları bu sürenin az olduğunu ve test aşamasının 1 yıl olması gerektiğini dile getirdi. Şu anda Büyük ve Küçük Çamlıca’da yaklaşık 30 kulede 104 kuruluş yayın yapıyor. Yeni inşa edilen Çamlıca Kulesi proje aşamasındayken yayıncı kapasitesi 100’e yükseltildi. Tek kule üzerinden 100 kuruluşun yayın yapması dünya üzerinde ilk kez tecrübe edilecek.

Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi inşaatında sona gelindi!

Çamlıca Kulesi'nin inşaatında sona yaklaşılıyor!