02 / 07 / 2022

Can Güven Tunçmatik'e yeni CEO Olarak atandı!

Can Güven Tunçmatik'e yeni CEO Olarak atandı!

Bugüne kadar Türkiye’nin enerji sorunlarına çözüm getirerek pazara yön veren ve Türkiye’nin 45 yıldır enerji çözümleri markası olarak hizmet veren Tunçmatik’e CEO olarak Ocak 2014 tarihi itibariyle Can Güven getirildi...Bugüne kadar sürekli geliştirdiği ürün portföyüyle Türkiye’nin enerji sorunlarına çözüm getirerek pazara yön veren Tunçmatik,  yeni CEO olarak yurt dışında çeşitli şirketlerde üst düzey yönetici olarak çalışan Can Güven’i transfer etti.


1953 yılı ve Eskişehir doğumlu olan Can Güven, Izmir Bornova Anadolu Lisesi ve Bradford Üniversitesi Makine Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği mezunu. İlk olarak 3 sene İngiltere’de Johnson & Johnson’da endüstri mühendisi olarak çalışan Can Güven yine aynı üniversitede MBA eğitimi aldı. İngiltere’de çeşitli şirketlerde, yönetici/danışman olarak çalışmasının ardından, Türkiye’de de farklı firmalarda yöneticilik yaptı. Daha sonra Kanada’ya yerleşen Güven,  burada da global markalarda üst düzey yöneticisi olarak görev aldı. ABD’den aldığı bir iş teklifiyle çalışmalarını yarı iletkenlerde dünyanın ileri gelen firmalarından olan International Rectifier’da, Finansman, Stratejik Planlama ve İş Yöntemleri Geliştirme Direktörü olarak 7 sene sürdürdü. Güven, Ocak 2014 tarihi itibariyle de Tunçmatik’te CEO olarak göreve başladı.


Tunçmatik’in Ocak 2014 tarihi itibariyle CEO görevini üstlenen Can Güven şunları ifade etti “Tunçmatik olarak en önemli hedefimiz, müşterilerimizin ve satış ortaklarımızın ihtiyaçları için, mamullerimizi en kısa zamanda, en yüksek kalitede ve en makul fiyatlarda arz ederek bir an önce Türkiye ekonomisi içindeki layık olduğumuz yeri bulmaktır. Kuvvetli bir ekip işbirliği ile ana yapımızda yapılacak kültürel değişmenin ve en yakın zamanda da Tunçmatik’in herkesin çalışmak için can atacağı bir şirket haline gelmesinin mümkün olduğuna inanıyorum. “


Tunçmatik Yönetim Kurulu Mehmet Özer ise konuyla ilgili ”Tunçmatik olarak Can Güven’in aramıza katılmasından dolayı heyecanlı ve gururluyuz. Bu yeni süreçte, yeni ürünlerimiz ve stratejilerimizle Tunçmatik’i sektörde çok daha iyi yerlere taşıyacağımızdan eminim.” Şeklinde konuştu.