Çanakkale Şehitler Abidesi Camisi yarın açılacak!

Çanakkale Şehitler Abidesi Camisi yarın açılacak! Çanakkale Şehitler Abidesi Camisi yarın açılacak!

Gelibolu Yarımadası'nın Hisarlık Tepe mevkinde yapımı tamamlanan Şehitler Abidesi Camisi yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle açılacak. 


Çanakkale'de tarihi Gelibolu Yarımadası'nın Hisarlık Tepe mevkisinde yapımı tamamlanan Şehitler Abidesi Camisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla yarın hizmete açılacak.

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104'üncü yılında açılacak caminin yapımında 250 metreküp sarıçam ahşabı kullanıldı.

Aynı anda 350 kişinin ibadet edeceği cami için yaklaşık 4 milyon lira harcama yapıldı. 

Açılışa hazırlanan camiye son olarak, "Allah yolunda öldürülenler için 'ölüler' demeyin. Hayır, onlar diridirler fakat siz bilemezsiniz." ayetinin yazılı olduğu tabela, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir tarafından asıldı.

- "Ortaya çok şirin, butik ve güzel bir cami çıktı"

Tarihi Alan Başkanı Kaşdemir, yaptığı açıklamada, çok özel ve güzel bir caminin inşa edildiğini belirtti.

Caminin yapımında THY OPET Havacılık Yakıtları AŞ firmasının katkı sağladığını söyleyen Kaşdemir, şu açıklamalarda bulundu:

 "Verilen desteklerle beraber ortaya çok şirin, butik ve güzel bir cami çıktı. Camiyi yarın uygun görülürse güzel bir katılımla Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle ibadete açacağız. Bu camide 350 kişi aynı anda ibadet edebilecek. Bu sayı çok büyük bir ihtiyacın karşılanması anlamında geliyor. Buraya gelenler ibadet etme ve namaz kılma ihtiyaçlarını burada karşılayabilecekler. İnşallah huzur içerisinde vatandaşlarımız burada ibadetlerini yapabilecekler."