Çanakkale Seramik Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi'ne sponsor oldu!

Çanakkale Seramik Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi'ne sponsor oldu!

Kaleseramik,Çanakkale Seramik markasıyla "Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi"ne sponsoru oldu.


Kaleseramik, Çanakkale Seramik markasıyla Türkiye İMSAD tarafından düzenlenecek "Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi’nin gümüş sponsoru oldu.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; 100 milyar dolara ulaşan inşaat malzemeleri sanayisinin uluslararası oyuncuları, Türkiye İMSAD tarafından hayata geçirilen "Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi"nde İstanbul’da buluşuyor.

Uluslararası seramik pazarının en önemli oyuncuları arasında bulunan Kaleseramik, üyeleri arasında bulunduğu Türkiye İMSAD’ın hayata geçirdiği, sektörün en büyük etkinliklerinden biri arasında bulunan "Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi"ne Çanakkale Seramik markasıyla gümüş sponsor oldu.

Toplam üretimi, dış ticaret hacmi ve istihdamda yer alan payının yanı sıra etkili birçok sektörle yakın ilişkisi nedeniyle ülke için stratejik öneme sahip inşaat malzemesi sektörünün çatı örgütü Türkiye İMSAD, "9. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi" ile sektöre yine yön verecek. Zirve, 5 Kasım Salı günü "Rekabetin Şifreleri: Sınırsız Ticaret" temasıyla Swissotel The Bosphorus İstanbul’da düzenlenecek.

2018 verilerine bakıldığında inşaat malzemeleri sanayisi, 85 milyar dolarlık iç pazar büyüklüğüne sahip olurken dış pazarda ise 21,5 milyar dolar büyüklüğe ulaştı. İnşaat malzemeleri sanayi, otomotiv ve hazır giyimden sonra en çok ihracat yapan 3. sektör oldu. 9. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi’nde, ihracat hacminde yer alan ivmenin sürekliliği için neler yapılmalı, mevcut pazarların dışındaki bölgelere de odaklanarak sınırları ne şekilde aşmalı konusu masada konuşulacak.

2 ayrı oturumun yer alacağı zirvenin öğleden önceki "Rekabeti Bozanlar-Maverik Sendromu" oturumunda ihracatı arttırmak amacıyla çalışmalar gerçekleştiriken dikkat edilmesi ve yapılmaması gerekenler, iş etiği, kurumsal strateji, yurt dışında marka korumanın önemi ve yurt dışı rekabette marka itibarı konuları konuşulacak.

Öğleden sonraki "Sınırsız Ticaret" başlıklı oturumda ise ihracatı artırabilmek için çözülmesi gereken sorunlar, karayolu kadar demiryolu, deniz ve havayolu lojistiği ve tedarik zinciri ile ilgili yapılması gerekenler, birlikte hareket edip dış ticaret performansını artırmanın yolları, ihracatta finansman konusu ve dış ticarette daha rekabetçi olabilmek için müşavirlik sektörünün önemi gibi konular arasında bulunacak.

Markaların Rekabeti ve Uyvar Önünde Bir Türk başlıklı sohbet oturumlarının moderatörü Defne Sarısoy olacak. Ayrıca yerli ve yabancı konuşmacılar Rekabette Oyun Teorisi, Küreselleşme, Herkes İçin Arttırılmış Gerçeklik, İnşaat Sektöründe Bilgi Daha İyi Nasıl Yönetilir? başlıklı özel sunumlar düzenlenecek.

- Zirvede buildingSMART Türkiye Buluşması

Ayrıca zirvede eş zamanlı olarak Rekabetin Sayısal Hali başlıklı buildingSMART Türkiye Buluşması gerçekleşecek. Her biri alanında uzman yabancı konuşmacılar, openBIM; Hareket, Zihniyet ve Teknoloj’, openBIM Eğitiminde Global Kriter: bSI Sertifikası, İnşaat Endüstrisinin Amazon Dönemi başlıklı özel sunumlarını katılımcılarla paylaşılacak.

İş, ekonomi, medya ve siyaset dünyasının önde gelen isimlerinin konuşmacı olarak yer alacağı 9. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi’nde sektörün her kesiminden 500’ü aşkın katılımcı buluşacak.