04 / 10 / 2023

Çanakkale'deki gayrimenkullerde yüzde 50 fiyat artışı bekleniyor!

Çanakkale'deki gayrimenkullerde yüzde 50 fiyat artışı bekleniyor!

Yol ve köprü gibi ulaşım projelerinin hız kesmeden devam ettiği Çanakkale'deki gayrimenkullerde yüzde 50 değer artışı bekleniyor...Son zamanlarda sık sık gündeme gelen gayrimenkul değerler konusunda global yatırımcılara yatırım danışmanlığı hizmeti sağlayan Golden Sign Kurucu Ortağı Gül Gül, gündemden düşmeyen Çanakkale Köprüsü’nün açılış tarihi ile ilgili polemiklerin dikkatleri yeniden Çanakkale'ye yönelttiğini dile getirdi. Golden Sign Kurucu Ortağı Gül Gül şimdiye kadar ulaşımın yalnızca deniz yoluyla gerçekleştirildiği bölgede, ilk kez bir köprü bağlantısının kurulacak olmasının projeyi daha da ilgi çekici yaptığını kaydetti.

Çanakkale deki gayrimenkullerde yüzde 50 fiyat artışı bekleniyor!

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen Çanakkale Köprüsü ile ilgili bazı açıklamalar yapan Gül, bölgede yaşanan hareketliliği hem ofislerinden, hem de tapu işlemlerinden izlediklerini söyledi. Gül konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada Çanakkale genelinde konut imarlı arsaların ortalama metrekare satış fiyatının 875 liraya çıktığını belirtti.

Fiyatlarla ilgili önemli açıklamalar yapan Gül Gül “Arsaların fiyatları konumlarına, yola ve denize yakınlığına göre değişiyor. Ancak genel olarak bilgi vermek gerekirse; Çanakkale genelinde konut imarlı arsaların ortalama metrekare satış fiyatı 875 TL’ye ulaştı diyebiliriz. Son bir yılda yüzde 40 civarı artan arsa fiyatları önümüzdeki aylarda yüzde 45-50 oranında daha artacaktır. Lapseki merkezde konut fiyatları 3 bin 500-5 bin 500 TL/m2 seviyelerine gelirken, Gelibolu’da ise konut fiyatları 4 bin 500-6 bin TL/m2 seviyelerine ulaşmış durumda. Yakın zamanda Çanakkale’ye doğru yoğun bir hareketlilik göreceğiz” şeklinde konuştu.

Çanakkale deki gayrimenkullerde yüzde 50 fiyat artışı bekleniyor!

Yatırımlarla ilgili de bazı bilgiler veren Gül “İstanbul-Tekirdağ-Çanakkale-Balıkesir hattı boyunca devam eden otoyol ve çevre yollar da bölgede gayrimenkul piyasasını direkt olarak etkileyen kriterleri oluşturuyor. Ayrıca Gebze-İzmir Otoyolu bağlantısı da düşünüldüğünde Marmara ve Ege Bölgeleri, tüm Türkiye'yle direkt ve kesintisiz bağlanmış olacak. Bu durum başta lojistik sektörünü de etkileyecek. Öte yandan; Ayvacık, Akçay, Ayvalık bölgesinde, Geyikli, Bozcaada bölgelerinde turizm yatırımlarının da artması sözkonusu olacak” dedi.
 

1915 Çanakkale Köprüsü'nün açılış tarihi değişti!

Geri Dön