Çatalca Kiptaş Projesi satış kampanyası 2016!

Çatalca Kiptaş Projesi satış kampanyası 2016! Çatalca Kiptaş Projesi satış kampanyası 2016!

Firma: KİPTAŞ

Proje: Kiptaş Çatalca Konutları

Toplamda 2 bin 138 adet konutun satışa çıkarıldığı Kiptaş Çatalca Evleri 6 katlı 180 bloktan meydana geliyor. İşte Çatalca Kiptaş Projesi satış kampanyası 2016 detayları...Devir işlemleri sözleşme tarihinden itibaren 5 yıl sonra mümkün olabilecek Çatalca  Kiptaş  Konutları'nın büyüklükleri 83 metrekare ve 85 metrekare olarak tasarlandı. 


Kiptaş Çatalca Evleri'nin sosyal alanları arasında; geniş yeşil alanlar, 34 derslikli okul, açık otopark, iki adet cami ve çocuk oyun alanları bulunuyor. 


Çatalca Kiptaş Konutları satış fiyatları 139 bin 750 lira olarak belirlendi. Projede daire teslimlerinin 24 ay içerisinde gerçekleşmesi öngörülüyor. 


Çatalca Rüzgar Gülü Santrali'ne yakın bir bölgede inşa edilen  Kiptaş Çatalca Konutları  6 kattan oluşan 180 blok halinde yükseliyor. Projede 2 bin 138 adet daireye yer veriliyor. 


Kiptaş Çatalca Evleri için 20 bin TL peşinat verildiğinde, 19 bin 750 TL'lik kısım teslimde ödeniyor ve kalan kısım ya banka kredisiyle taksit şeklinde, ya da Kiptaş bünyesinde 24 ay vade şeklinde alınıyor. 


Deniz ve Büyükçekmece Gölü manzaralı konutlara sahip Kiptaş Çatalca projesinde kişi adına en fazla bir talep yapılabiliyor. 

Çatalca Kiptaş Projesi satış kampanyası 2016!


2. Konut fiyatlarına KDV dahildir.


3. Konut satışları daire sayısı kadar yapılacaktır. 


4. Talep sahibinin T.C vatandaşı , reşit olması, İstanbul dahilinde tapulu ve/ veya tapusuz oturmaya müsait bir konutu olmadığını,sözleşmenin imzalanmasından sonra aksinin tespit edilmesi durumunda KİPTAŞ’ın Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesini tazminatsız ve bildirimsiz bir şekilde tek taraflı olarak feshetme, daireye isabet eden hakkı başkasına satma hakkının bulunduğunu, bu şartları bilerek kampanyaya dahil olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiştir.


5. Talep eden, Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi ile hak sahibi olduğu konutu ikamet amacıyla satın aldığını, teslime müteakip konuta taşınacağını, resmi ikametgah adresini Çatalca konutlarına taşıyacağını, dairenin borçları bitmiş olsa bile sözleşmeden itibaren 5 yıllık sürede konutu devretmeyeceğini, tapu çıkartılması aşamasında kalan süre için bu şartın tek taraflı olarak tapuya tescil edileceğini kabul ve taahhüt etmiştir.


6. 4.ve 5.madde de yazılı hususlara aykırı bir durumun tespiti halinde; Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi  KİPTAŞ  tarafından tazminatsız ve tek taraflı olarak feshedilecektir. Fesih halinde sözleşmede yazılı olan feshe ilişkin hükümler uygulanacaktır.


7. Hak sahibi olanlar peşinatlarını Halk Bankası Merkezefendi Şubesi nezdinde açılmış olan; IBAN NO : TR22 0001 2001 2760 0010 1006 26  KİPTAŞ  hesabına(Tüm Halk Bank şubelerinden masrafsız) yatırıp,  KİPTAŞ  ile Noter huzurunda Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi imzalamaları gerekmektedir. Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi imzalamadan önce peşinat yatırılacaktır. Sözleşme masrafları hak sahibi tarafından peşin olarak ödenecektir.


8. Konutların inşaası tamamlama safhasında hak sahibine isabet edecek konutlar Projede bulunan konutların tamamı arasında (Bahçe ve zemin katlar dahil) olmak üzere Noter huzurunda yapılacak kura çekilişi ile belirlenecektir. Konutlara ayrıca (+ veya - ) şerefiye (kat,yön,manzara, m² farkı v.b. kriterler toplamı) bedeli tahakkuk ettirilecektir. Konutlar ( 83 m² 1058 Adet + 85 m² 1080 adet toplam = 2138 adet ) 85m² baz alınarak fiyatlandırılmıştır.


9. Kişi adına en fazla bir talep yapılacaktır. Kişi kendi adına başvuruyor ise kimlik ile, vekil sıfatı ile başvuruyor ise, noterden alınmış içerisinde KİPTAŞ ibaresi geçen özel vekaletname ile müracaat edecektir.


10. Konutların ödeme şekli peşin ,KİPTAŞ’tan taksitli(20.000TL peşinat+19.750TL ilave peşinat(24.ayda)+24ay vade ) veya banka kredili olacaktır. Banka kredisi kullanacakların bankanın aradığı kredi şartlarına uygun olması gerekmektedir. Banka tarafından kredi kullandırılmaması halinde KİPTAŞ sorumlu olmayacak ve kaydı iptal edilebilecektir.


11. KİPTAŞ nezdinde 3. kişilere konut devri, Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi imzalanmasından itibaren 5 yıl sonra mümkün olabilecektir.


12. Konutların teslim süresi 24 aydır. Ancak KİPTAŞ bu süreyi resen 12 ay daha uzatma hak ve yetkisine sahip olacaktır.


13. KİPTAŞ, Talep formunda inşaa etmeyi düşündüğü konut projesini, projeden vazgeçilmesi halinde yatırılan bedelin faizsiz olarak iade edileceğini ve sözleşme masraflarının iade edilemeyeceğini başvuru sahibi kabul ve taahhüt etmiştir


Tel: 0212 414 98 98

Web: www.kiptas.com.tr

Özge ÇAKIR/Emlakkulisi.com


projeye sor