Cathay Group Ataköy projesi geliyor!

Cathay Group Ataköy projesi geliyor! Cathay Group Ataköy projesi geliyor!

Cathay Group ve Suudi Arabistanlı Neba şirketi ortaklığında hayata geçirilecek olan Nivo İstanbul'da çalışmalar tam gaz sürüyor. Cathay Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz, gelecek ay Ataköy projesinin lansmanını yapacaklarını söyledi.Toya Gayrimenkul, Basın Ekspres Yolu üzerinde Art&Smart konseptine sahip Toya Next projesini 300 milyon lira yatırımla hayata geçiriyor. Toya'nın 19 dönümlük kendi arazisi üzerinde gerçekleştirdiği Toya Next'te 488 konut ve 7 bin metrekarelik ticari alan yer alıyor. Toya Gayrimenkul İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Aksöyek, projenin hemen yanında 2019 yılında açılacak metronun istasyonunun bulunacağını söyledi. Toya Next'te 39 ile 248 metrekare aralığında stüdyodan 4+1'e kadar daire seçenekleri bulunuyor. Metrekare birim fiyatının 4 bin 250 liradan, daire fiyatlarının da 298 bin liradan başladığı projede, yüzde 1 KDV avantajının da sunuluyor. Projenin her metrekareden maksimum verim sağlayan ve akıllı çözümler sunan Art & Smart konsepti ile geliştiridiğini anlatan Ali Rıza Aksöyek, "Toya Next, akıllı konut kavramını Art&Smart çözümleri ile değiştiriyor. Art&Smart yaşamdan daha fazlasını alma sanatını, akıllıca tasarım ve ileri teknoloji ile birleştiriyor. Bu konsept, daire başına 15 bin liralık ekstra yatırım gerektiriyor" diye konuştu.


TESLİMLER 2019'DA YAPILACAK

Satış Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Selman Yurdakul da projenin ödeme planı hakkında bilgi verdi. Projede 2 farklı ödeme planının bulunduğunu anlatan Yurdakul, şunları söyledi: "Banka kredili ödeme planında yüzde 25 peşinat teslim zamanında ödenirken yüzde 75'i banka kredisi ile 120 ayda 0.70 faiz oranı; 60 ayda 0.42 faiz oranı ile kredilendiriliyor. Aylık taksitler 1.960 TL'den başlıyor. Toya Finans Sistemi ile satış bedelinin yüzde 20'si peşin, yılda bir kez olmak kaydıyla yüzde 15'lik üç ara ödeme ve kalan yüzde 35'i 48 ay vade farksız eşit taksitler ile ödeme fırsatı sunuluyor. Ayrıca kişiye özel ödeme planları tasarlanabiliyor. Peşin alımlarda yüzde 20 indirim yapılıyor." Projenin 2019 yılının ilk çeyreğinde teslim edilmesi planlanıyor.


5 AYDA YÜZDE 12 PRİM YAPTI

Cathay Group ve Suudi Arabistanlı Neba şirketi ortaklığında hayata geçirilecek olan Nivo İstanbul'da çalışmalar tam gaz sürüyor. Basın Ekspres Yolu'nda iki fabrikanın yer aldığı 42 bin metrekarelik alanda yükselen projede, 6 blokta bin 418 bağımsız ünite yer alacak. 200 milyon dolarlık yatırım değerine sahip Nivo İstanbul'da toplam hasılatın ise 300 milyon doları bulması bekleniyor.


ATAKÖY PROJESİ YOLDA

Projede satışlara mayıs ayında başladıklarını belirten Cathay Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz, 300 konutun sahibini bulduğunu belirterek, projenin 5 ay gibi kısa bir sürede yüzde 12 oranında prim yaptığını söyledi. Kaba inşaatın yüzde 32'sinin tamamlandığını belirten Yılmaz, teslimleri Aralık 2018'de yapmayı planladıklarını ifade etti. Nivo İstanbul'un Basın Ekspres aksındaki en önemli kavşağın tam üzerinde bulunduğunu ifade eden Yılmaz, yapımı devam eden metronun da projenin değerine değer katacağını belirtti. Yılmaz, gelecek ay Ataköy projesinin de lansmanını yapacaklarını söyledi.


Sabah