Çayırova sosyo-kültürel tesis alanı için yıkım çalışmaları başladı!

Çayırova sosyo-kültürel tesis alanı için yıkım çalışmaları başladı!ÇAYIROVA'NIN kent kimliğine yeni bir değer katacak olan sosyo-kültürel tesis alanında ilk adım atıldı. Çayırova Belediyesi tarafından projelendirilen çalışma çerçevesinde Çayırova Mahallesi Kümeevler Camii çevresinde yıkım çalışmaları başladı...


ÇAYIROVA'NIN kent kimliğine yeni bir değer katacak olan sosyo-kültürel tesis alanında ilk adım atıldı. Çayırova Belediyesi tarafından projelendirilen çalışma çerçevesinde Çayırova Mahallesi Kümeevler Camii çevresinde yıkım çalışmaları başladı. 


Kamulaştırma çalışmaları sonrası Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Çayırova Belediyesi Emlak, İstimlak Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen yıkım çalışmalan çerçevesinde binanın yıkımı kısa sürede tamamlanacak. 


İmar planlarında sosyo-kültürel tesis alanı olarak planlanan alanda başlayan yıkım çalışmalarının tamamlanması ile birlikte Çayırova'nın yeni bir nefes alacağı alan oluşturulacak. Fatih Caddesinin yoğunluğunu alacak çalışmada, Çayırova için önemli bir proje hayat bulacak. Çayırova Belediyesi tarafından projelendirilen yaklaşık 2000 metrekare alan üzerinde kurulacak kültürel tesis alanında kapalı otopark, yaşam alanları ve birçok alanda vatandaşların yararlanacağı yenilikler yer alacak. 

Gebze Haber