Çekmeköy Nişantepeliler tapularına kavuşuyor!

Çekmeköy Nişantepeliler tapularına kavuşuyor!Nişantepe Mahallesi’nde, 3194 sayılı imar kanunun 18. Maddesi gereği, şuyulandırmalarında ipotek borçlusu olup ödemesini yaptığı halde, 2007 yılından bu yana tapusunu alamayan aileler, Çekmeköy Belediyesi’nin çalışmaları neticesinde tekrar hiçbir ücret ödemeden tapularına kavuşuyor.Nişantepe Mahallesi’nde, 3194 sayılı imar kanunun 18. Maddesi gereği, şuyulandırmalarında ipotek borçlusu olup ödemesini yaptığı halde, 2007 yılından bu yana tapusunu alamayan aileler, Çekmeköy Belediyesi’nin çalışmaları neticesinde tekrar hiçbir ücret ödemeden tapularına kavuşuyor.  Etaplar halinde yürütülen çalışmalarda ilk olarak 30 aile tapusuna aldı. Yakın zamanda 70 ailenin daha tapuları teslim edilecek.Çekmeköy Belediyesi Emlak İstimlak Müdürlüğü, Hukuk İşleri Müdürlüğü ve Plan Proje Müdürlüğü’nün ortak çalışmaları neticesinde 10 yıldır süren sorun çözüme kavuşturuldu ve hak sahipleri tapularına kavuştular.


Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın ev sahipliği yaptığı törende uzun süredir mücadelesini verdikleri tapularına kavuşan aileler sevinçlerini Başkan Poyraz’la paylaştılar.


Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz konuşmasında;”Nişantepe Mahallesi’nde yaşadığımız büyük bir sorunu çözmenin mutluluğu ve huzurunu yaşıyoruz. Bugün 30 kardeşimiz inşallah Ocak ayında da 70 ailemiz tapusuna kavuştular. Sizlerden aldığımız hayır duaları ile de inşallah ilçemiz için yaptığımız diğer işlerimiz rast gidiyor. Sorunun çözülmesinde Başkan Yardımcımız Hasan Öztürk, Emlak İstimlak Müdürlüğü, Hukuk İşleri Müdürlüğü ve Plan Proje Müdürlüğü’müzün özel çabaları oldu. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Bugün burada verdiğimiz tapular size bir lütuf değil, hakkınız olanı alıyorsunuz. Hayırlı olsun,” dedi.

Zor Günlerden Daha Güçlü Çıkacağız


Ülkemiz zor günler yaşıyor. Üzücü olayları art arda yaşıyoruz. Geçtiğimiz hafta Beşiktaş saldırısında Çekmeköy’den de şehitler verdik. Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin. Böyle zor günler yaşarken bir yandan da hayatın normal akışını sürdürmeye çalışıyoruz ki bu süreci daha güçlü atlatalım. Bugün bir güzel olaya daha şahitlik edeceğiz. Dünyanın örnek alacağı Avrasya tüneli Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın katılacağı törenle açılacak. Tüm tuzaklarına rağmen hizmetlerimize ara vermeden devam ederek tüm dünyaya meydan okuyoruz. Allah milletimizi, devletimizi, vatanımızı korusun,” dedi.


Program sonunda Başkan Poyraz, hayırlı olsun dilekleriyle tapuları teslim etti. Program sonunda Başkan Poyraz, hayırlı olsun dilekleriyle tapuları teslim etti. 82 yaşındaki Hacer Diri tapusunu alırken Başkan Poyraz’a; “Çok teşekkür ederim. Allah uzun ömür versin. 30 sene önce bu mahallede yoktu.   Ölmeden yeni bir binada oturayım da öyle gözlerim yumulsun. Allah'ıma şükür rahatça bir ev yaparız, otururuz," dedi.Çekmeköy Belediyesi