Çekmeköy'de 6.8 milyon TL'ye icradan satılık villa!

Çekmeköy'de 6.8 milyon TL'ye icradan satılık villa! Çekmeköy'de 6.8 milyon TL'ye icradan satılık villa!

İstanbul İli, Çekmeköy İlçesi, Ömerli Mahallesi'nde yer alan villa vasıflı gayrimenkul 6 milyon 800 bin TL bedel le icradan satışa çıkarıldı. 

İstanbul İli, Çekmeköy İlçesi, Ömerli Mahallesi'nde yer alan villa vasıflı gayrimenkul icradan satışa sunuldu. Satışa konu olan villa için 6 milyon 800 bin TL bedel isteniyor. 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Tapu kaydına göre İstanbul İli, Çekmeköy İlçesi, Ömerli Mahallesi, 55 Ada, 3 Parsel,"2 katlı 25 adet bina ve arsası"ana taşınmaz nitelikli, TİP D5 Zemin+18 bağımsız bölüm numaralı,mesken bağımsız bölüm nitelikli taşınmazdır.Bağımsız Bölüm kendisine ait yaklaşık 4 dönüm arazi içerisinde yer almaktadır, 2 katlı villa yapısı, tek katlı müştemilat-garaj yapısı, açık yüzme havuzu ve bahçeden müteşekkildir. Villa+müştemilat; toplam brüt 457,20 metrekare büyüklüktedir. 2 katlı villanın zemin katında 1 salon, 1 çalışma odası, 1 tuvalet, 1 mutfak ve 1 veranda bulunmakta olup mutfak bölümünden geçiş bulunan müştemilat-garaj yapısında 1 hizmetli odası, garaj, depo ve kazan dairesi yer almaktadır. Villanın üst kısmında 4 oda, 1 gardrop odası, 2 ebeveyn banyo, 1 ortak banyo, ve 2 balkon bulunmaktadır, 13 yaşında bir yapıdır. Malzeme kalitesi yüksektir, ısı yalıtımlı bir yapıdır. Islak hacimler seramik kaplama; salon ve odalar lamine parke kaplamadır. 

Kıymeti : 6.800.000,00 TL
1. Satış Günü : 18/02/2019 günü 10:05 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 18/03/2019 günü 10:05 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV(yukarıda açıklandığı oranlarda), 1/2 tapu harcı ileteslimve tescilmasraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/14887 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/01/2019

pus