Cem Yücesoy: Konutta balon yok!

Cem Yücesoy: Konutta balon yok! Cem Yücesoy: Konutta balon yok!

İzmir'in geleceğine ve potansiyeline güvendiklerini söyleyen Yücesoy Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Cem Yücesoy, “İzmir'de diğer şehirlerdeki gibi konut balonu yok. Işıkları yanmayan yeni proje de bulunmuyor'' diye konuştu.

İzmir'in geleceğine ve potansiyeline güvendiklerini söyleyen Yücesoy Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Cem Yücesoy, “2019'da da yatırımlara devam edeceğiz. Farklı bölgelerde yeni proje çalışmalarımız olacak” ifadelerini kullandı.

Medya Ege Gazetesi'nde yer alan habere göre, birçok iş kolunu besleyen inşaat sektörünün yaşadığı durağanlığa karşı firma olarak yapımı süren mevcut projelerine yenilerini eklediklerini belirten Yücesoy, sektörde emin adımlarla yürüdüklerinin altını çizdi.

2018'de yapımına başladıkları İdeal Ofis, Yücesoy Mahalle, Studio City 7'nci Etap, Yücesoy Konsept, Statü, Kuzey Şehir, Kuzey Şehir Koru ve Yücesoy Santrall projelerinin şantiyelerinin çalışmalarının hız kesmediğini söyleyen Yücesoy Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Cem Yücesoy, şu açıklamalarda bulundu:

10 yılda 2 bin konut teslim edildi

“Son 10 yılda 2 bin konutu sahipleriyle buluşturduk. 2018'in ikinci yarısında Metrofis ve Park Yücesoy Çiğli'nin teslimini yaptık. 2019'un ikinci yarısında da Mahalle, İdeal Ofis ve Kuzeyşehir projelerini teslim edeceğiz. Tüm şantiyelerde çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. 2018 yılında 600 bağımsız bölüm teslim ettik. 2019'un ilk yarısında da 600 bölüm daha teslim edeceğiz. Krizin başladığı ağustos ayından beri 80 milyon TL kaynak aktardık, bu yıl içinde de yatırımlarımızı sürdüreceğiz”

''Sektörde kalıcı olmak en büyük amacımız''

160 konuttan oluşan köy konseptli Villakent projelerine başlayacaklarını söyleyen Yücesoy, “Daha büyük projelerle ilgili arsa yatırımlarımız da sürüyor. 2019'un sonlarında ise yeni Alsancak bölgesindeki Kule projesi, bin 600 konutluk Kuzeyşehir Vadi projesi ve otoban kenarındaki Güneyşehir Projesi'nin de lansmanını yapmak istiyoruz. Şu anda şantiyelerle birlikte yaklaşık 600 kişilik bir istihdam yaratıyoruz. Sektörde kalıcı olmak en büyük amacımız ve taahhütlerimizin de arkasındayız.”

Ülkenin geleceğine güvenlerinin tam olduğunu söyleyen Yücesoy Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Cem Yücesoy, İzmir'in konut sektöründe büyük bir potansiyeli olduğunun altını çizdi. 

''Konutta balon yok''

Yücesoy, şu açıklamalarda bulundu: “İzmir'de diğer şehirlerdeki gibi konut balonu yok. Işıkları yanmayan yeni proje de bulunmuyor. İnsanların büyük bölümü hala eski konutlarda oturuyor ve nüfus da artıyor. Konut ihtiyacı sürüyor. İzmir'de mantıklı ve makul projeler her dönemde iş yapmaya devam edecek. Yerel seçimlerin ardından yaşanacak dinamizmle birlikte piyasalar için de yeni bir heyecan ve hareket gelecektir. Birçok firma projelerini durdurmuşken; yeni projeler geliştiriyoruz ve mevcut şantiyelerimizdeki projeleri de sürdürüyoruz.''