Çukurova Balkon

Çevre Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta istifa etti!

Çevre Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta istifa etti! Çevre Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta istifa etti!

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta istifa etti. Balta görevinden 25. Dönem AK Parti Trabzon Milletvekili aday adayı olmak için istifa ettiğini bildirdi...


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı MUHAMMET BALTA; 25. Dönem AK Parti Trabzon Milletvekili aday adayı olmak için Bakan Yardımcılığı görevinden istifa etti. 

 

MUHAMMET BALTA KİMDİR?

 

Muhammet Balta  “1966 yılında Vakfıkebir'de doğdu. İlk ve ortaokulu Vakfıkebir'de, Liseyi Trabzon Lisesi'nde tamamladı. 1988 yılında Hacettepe Üniversitesi Maden Fakültesi'nden Maden Mühendisi olarak mezun oldu. 5,5 yıl özel sektörde Maden Mühendisi olarak çalıştıktan sonra 1993 yılında kendi şirketinin kurdu.

 

1999 yılında Vakfıkebir'den Trabzon İl Genel Meclis üyesi seçildi. 10 yıl bir çok komisyon üyelikleri yaptı.

Balta 2007 yılında İl Genel Meclisi Başkanlığına seçildi. Yine aynı yıl AKPARTİ İl Başkanı oldu.

61 ve 62 hükümetlerde Çevre Şehircilik Bakan yardımcılığı görevine getirildi.  Balta, İngilizce bilmekte olup evli ve iki  çocuk babasıdır.

 

Ayrıca Bakanlığımızda Müsteşar Yardımcısı olarak görev yapan MÜCAHİT DEMİRTAŞ Ak Parti İstanbul Milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etmiştir.

Bakanlığımızda Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü olarak görev yapan OSMAN İYİMAYA da emekli olarak Ak Parti Amasya milletvekili aday adayı olmuştur.