Çorum'da bir evde yangın çıktı!

Çorum'da bir evde yangın çıktı!Edinilen bilgiye göre, Çorum'da bir evde yangın çıktı. Çorum'da tek katlı bir evde çıkan yangında 5 aylık hamile kadın, 2 çocuğu ve eşi hayatını kaybetti.


Çorum'da tek katlı bir evde çıkan yangında 5 aylık hamile kadın, 2 çocuğu ve eşi yanarak can verdi.

Edinilen bilgiye göre, Bahçelievler mahallesi Sülüklüevler 40. Sokak'taki tek katlı bir evden yangın ihbarı alan Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, kısa sürede olay yerine ulaştı. Uzun uğraşlar sonucu söndürülen yangının ardından eve giren sağlık ekipleri, 2'si çocuk 4 kişinin cesedine ulaştı. 


Yapılan ilk incelemede Bilal Yılancı'ya (33) ait olduğu öğrenilen evde, sobadan sıçrayan kıvılcımın, önce üzeri deri kaplı sandalyeyi tutuşturduğu ve ardından odadaki diğer eşyalara sıçradığı belirlendi. Hayatını kaybedenlerin Yılancı ile beraber 5 aylık hamile olduğu öğrenilen eşi Songül (29) ile çocukları Sıla (8) ve Özlem Yılancı (3) olduğu tespit edildi. 


Çocuklardan 3 yaşındaki Özlem'in, pencerenin demir korkuluklarından dışarıya çıkarılmak istendiği ancak başarılı olunamadığı gözlendi.


İl Emniyet Müdürü Halil İbrahim Doğan ve Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, olay yerine gelerek yangın hakkında yetkililerden bilgi aldı. 


Külcü, yaptığı açıklamada, ekiplerden aldığı ilk bilgiye göre 4 vatandaşın yaşanan olayda yaşamını yitirdiğini öğrendiğini ifade ederek, "Maalesef çok üzücü bir olay. 4 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini öğrendik. Ekiplerimizin çok kısa bir süre içerisinde müdahale etmesine rağmen yangının şiddeti nedeniyle üzücü olay yaşanmıştır. Üzgünüz" diye konuştu.


AA