Çotanak Stadı için geri sayım başladı!

Çotanak Stadı için geri sayım başladı!

Giresun'da hayata geçirilen 22 bin 28 seyirci kapasiteli Çotanak Stadı açılış için gün sayıyor...


Giresun'da hayata geçirilen 22 bin 28 seyirci kapasiteli Çotanak Stadı, TFF 1. Lig'deki Giresunspor-Aydeniz Et Balıkesirspor karşılaşmasıyla Türk sporunun hizmetine açılacak.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, içerisinde stadın yanı sıra, bin 200 kişilik olimpik yüzme havuzu, spor salonu, antrenman sahası ve mağazaların da yer aldığı spor kompleksinin inşaatının büyük kısmı tamamlandı. Stadyumun sahasına da hibrit çim uygulandı.

Zeminle beraber 6 kattan meydana gelen stadyum, toplam 143 bin 388 metrekare alana sahip. Bin 72 araçlık otopark bulunan statta , 144 seyirci kapasiteli spor salonu da bulunuyor.

Çotanak Stadı için geri sayım başladı!

Spor kompleksinde, stadyumun dışında 25x50 metre ölçülerinde bin 200 seyirci kapasiteli tam olimpik kapalı havuz mevcut. Dev tesis, 16 farklı spor branşına hizmet edecek donanıma da sahip. 

Kompleks içerisinde doğal çim yüzeyli antrenman sahası ve 4 kulvardan oluşan atletizm pisti bulunuyor. Çotanak Spor Kompleksi'nin başta futbol olmak üzere yüzme, bisiklet, okçuluk, güreş, halter, judo, atıcılık, basketbol, sutopu gibi bireysel ve takım sporlarıyla cazibe merkezi haline getirilmesi amaçlanıyor.

Stadyum içerisinde ayrıca yataklı sporcu eğitim merkezinin de yapılması hedefleniyor.

- Öztürk: "Lidere böyle bir saha yakışır"

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, "Türkiye Futbol Federasyonu ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Giresunspor'umuz, TFF 1. Lig'de ikinci yarının ilk maçını Balıkesirspor ile bu sahada oynayacak. Böylelikle stadyum fiilen açılacak." dedi.

Giresunspor'un devreyi lider tamamladığını hatırlatan Öztürk, "Lidere böyle bir saha yakışır. Takımımız bu hızla giderse, lig bitiminde şampiyon olarak ipi göğüsleyip, Süper Lig'e çıkacaktır." dedi.

Çotanak Stadı için geri sayım başladı!

Tesisisin son senelerde yapılan en modern yapılardan biri olduğuna değinen Öztürk, "Harika bir atmosfer var. Sağlıklı ve modern tesisler, gençliğimizin spor yapması için devletimizin verdiği kaynaklarla yapılıyor. Bu stadyum koltuk sayısı açısından mütevazı görünse bile yaklaşık 16 farklı branşa hizmet verecek. Kompleksin içinde tam kapasiteli olimpik yüzme havuzumuz da var. Ayrıca antrenman sahaları, sporcuların farklı spor alanlarında antrenman yapacakları sahalar var." şeklinde konuştu.

Öztürk, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu olmak üzere bu tesisin Giresun'a kazandırılmasında emeği bulunan herkese teşekkürlerini sunduğunu söyledi.

 

Çotanak Stadı sezonun ikinci yarısında hizmete açılacak!