Crown markalı 4 proje yapan Babacan İnşaat, Azeri ve İranlılar'ın yakın markajında!

 Crown markalı 4 proje yapan Babacan İnşaat, Azeri ve İranlılar'ın yakın markajında! Crown markalı 4 proje yapan Babacan İnşaat, Azeri ve İranlılar'ın yakın markajında!

Babacan İnşaat, Beylikdüzü ve Esenyurt'ta geliştirdiği Crown markaı 4 projesi ile Azeri ve İranlı emlak şirketlerinin dikkatini çekti
Yabancı emlak şirketlerinin bölgeyi incelediğini ve ortak proje geliştirmek için işbirliği teklif ettiğini söyleyen Babacan İnşaat’ın Başkanı İbrahim Babacan, “Mütekabiliyet etkili oldu, Azeri ve İranlılar kendi müşterilerine satmak için alım yapmak veya proje ortaklığı için geliyor” dedi.


Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy ve Avcılar’da 2 binin üzerinde konuta imza atan, son yıllarda ise Beylikdüzü ve Esenyurt’ta satışa çıkardığı Crown Tower, Crown Residence, Crown Park ve Crown Deluxe olmak üzere 


4 proje ile adını duyuran Babacan İnşaat, Mütekabiliyet Yasası’nın çıkmasının ardından Azeri ve İranlı emlak gruplarından işbirliği ve blok satış teklifleri alıyor.


Şehir merkezi ve turistik bölgelerin yanı sıra yabancı emlak şirketlerinin yasanın çıkmasının ardından Beylikdüzü-Esenyurt-Bahçeşehir bölgesini de incelemeye aldığını belirten Babacan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan, “İranlı bir emlak şirketi ile Crown Deluxe projesinden toplu alım talebi için görüşüyoruz. Azeri bir emlak grubu ise, “Bu bölgede proje geliştirelim, yatırımı biz yapalım, projeyi siz tasarlayıp inşa edin” teklifi getirdi. Görüşmelerimiz sürüyor. Stüdyo ve 1+1’lerden oluşan bir projeye ortak olarak kendi ülkelerine pazarlamayı planlıyorlar” dedi. Crown Tower projelerine yüzde 5, Crown Deluxe’e ise yüzde 10 seviyesinde yabancı talebi olduğunu söyleyen Babacan, Rus ve Arap ülkeleriyle de görüştüklerini kaydetti.


Öğrenciler için Novatrium 


Bu yıl Beylikdüzü-Esenyurt bölgesinin ardından ilk kez Güneşli’de bir proje başlatacaklarını açıklayan Babacan, Güneşli Ekspres adını taşıyacak projeyi Basın Ekspres Yolu’nun TEM’le buluşma aksında inşa edeceklerini kaydetti. Üçüz 20 katlı bir blokta 160 daire yer alacağını belirten Babacan, “3 bölümden oluşacak projenin bir bölümü otel olarak işletilecek stüdyo ve 1+1’lerden, bir bölümü açık teraslı loft dairelerden, kalanı ise rezidans ve konutlardan oluşacak. 49 metrekare stüdyolar, 169 bin liradan yakında satışa çıkarılacak” diye konuştu. 


Crown Tower projesinin hemen yanındaki arazide stüdyo ve 1+1 dairelere gelen talep nedeniyle yeni bir projeye başlama kararı aldıklarını söyleyen Babacan, gündemlerinde iki yeni proje daha olduğunu belirterek şöyle devam etti: “210 rezidanstan oluşan Novatrium Residence projesinde 45 metrekare stüdyo, 72 metrekare 1+1 ve 110 metrekare 2+1 daireler yer alıyor. Fiyatlar ise 69 bin lira, 109 bin lira ve 189 bin lira olarak sıralanıyor. İstanbul Üniversitesi ve metrobüse olan yakınlığı ile dikkat çeken projede ulaşılabilir fiyatlar ve lokasyon nedeniyle üniversite öğrencilerini hedefliyoruz. Haziran sonuna kadar projede peşin fiyata 40 aya 0 faiz ve 120 ay vadede aylık yüzde 0.95’lik faiz oranı uyguluyoruz.”


Fikirtepe’de % 60 anlaşma sağladık, hedef 1.600 konut


Kentsel dönüşüm kapsamında Fikirtepe ile ilgilendiklerini belirten Babacan İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan, 380 kişinin bulunduğu 3 ada ile yüzde 60 seviyesinde anlaştıklarını, burada 30 bin metrekarelik arsada 1.600 konut inşa edeceklerini belirtti. 2012 sonunda başlayacakları, 30 bin metrekare arsada 1600 konut yapacağız. Turizm ve enerji sektörleriyle ilgileniyoruz. 


Projelerde stüdyolar 85 bin liradan başlıyor


Babacan İnşaat, bu yıl ilk kez Güneşli’ye Güneşli Express projesiyle girmeye hazırlanıyor. 20 katta 160 konutun yer alacağı projede, otel olarak işletilecek daireler de olacak.420 konut, 20 işyerinden oluşan Crown Tower, Temmuz 2012’de teslim edilecek. 35. katında terası, fitness center, sosyal ve spor alanları bulunan projenin yüzde 90’ı satıldı. 46 metrekare stüdyolar 85 bin liradan, 81 metrekare 1+1’ler 149 bin liradan, 118-143 metrekare 2+1’ler 220 bin liradan, 182 metrekare 3+1’ler 260 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor. Proje Beylikdüzü’nde E-5’e yakınlığı ve merkezi konumuyla dikkat çekiyor. Şirketin en yeni projelerinden biri ise satışları devam eden projelerden 29 katlı 2 bloktan oluşan Crown Deluxe. Aralık 2013’te tamamlanması planlanan projede 412 konut var. TEM yolu üzerindeki proje, Esenyurt’ta Akbatı AVM, hastane ve TED Koleji’nin de olduğu 200 dönüm arsanın üzerinde yer alıyor. Akbatı AVM’ye yürüme mesafesindeki 11 bin metrekare araziye inşa edilen projede daireler kat bahçeli olarak tasarlandı. 3 bin metrekare sosyal tesisi bulunan projede 40 butik mağaza, 3 bin metrekare sosyal tesis var. Yüzde 50’si satılan projenin satışları ise Eylül 2011’den itibaren yürütülüyor. 


Şirketin geçen ay teslimatını gerçekleştirdiği 107 rezidanstan oluşan Crown Residence ise lüks bir proje. Satışları tamamlanmak üzere olan projede 158 metrekare 2+1’ler 220 bin lira ile 240 bin lira, 214 metrekare 3+1’ler ise 260 bin lira ile 280 bin lira arasında değişiyor. Projenin en üst katında fitness center’ı ve bir roof’u bulunuyor. Mart 2012’de tamamlanan Crown Park, geniş daireleriyle aile rezidansı olarak tasarlanmasıyla diğer projeler arasında fark yaratıyor. Yüzde 60’ı satılan projede 191 metrekare 3+1’lerden oluşan projede fiyatlar ise 240 bin ile 280 bin lira arasında yer alıyor.