Çukobirlik’in 16 katlı binası takas edilecek!

 Çukobirlik’in 16 katlı binası takas edilecek!Adana Çukurova'daki Çukobirlik’in 16 katlı binası 2005 yılından buyana atıl bir şekilde duruyordu. 16 katlı binaya “Bu bina takas yapılır” yazılı afiş asıldı.


Uzun yıllar istihdam ve üretimiyle bölge için de önemli konumda bulunan ve ciddi gelir sağlayan Çukobirlik’in 16 katlı binası 2005 yılından buyana atıl bir şekilde duruyordu. Son olarak 16 katlı binaya “Bu bina takas yapılır” şeklinde afiş asıldı. Afişi görenler bunun bir şaka olduğunu sandı.


Adalet Bakanlığı’nın, Yargıtay'daki iş yükünü azaltmak amacıyla yıllardır gündemde olan Bölge Adliye Mahkemeleri için 2005 yılında ÇUKOBİRLİK'in kullanılmayan 16 katlı binasını 3.5 milyon liraya satın aldığı öğrenildi.  Ancak bu bina, adli faaliyetler için uygun görülmediğinden o tarihten bu yana atıl halde durduğu belirtildi.  Bazı fuar şirketleri Çukobirlik içerisinde fuarlar düzenledi. Bu fuarlar Çukobirlik’i yeniden adından söz ettirmeye başladı. Ancak herhangi bir hareketlilik olmayınca 16 katlı binanın üzerine “Bu bina takas yapılır” afişi asıldı. Telefon numarası da verilen afişi görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Yıllarca Adanalıların önemli istihdam alanlarından olan Çukobirlik Fabrikası’nın tekrar eski günlerine dönmesini isteyen vatandaşlar, takasın kiminle neden yapılmak istendiğini merak ettiklerini söyledi.Adana İlk Haber Gazetesi