Çukurova Havalimanı'nın maliyeti ne kadar?

Çukurova Havalimanı'nın maliyeti ne kadar?

İYİ Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu, Çukurova Havalimanı için yıllık 12 milyon yolcu garantisi verileceğini söyleyerek, "Bu filmi Zafer Havalimanı’nda gördük" dedi. Çulhaoğlu, “Yeni havalimanının maliyeti 500 milyon Euro'dan aşağı olmayacak" diye konuştu.


İYİ Parti  Adana  Milletvekili Metanet Çulhaoğlu, Çukurova Havalimanı için yıllık 12 milyon yolcu garantisi verileceğini ileri sürdü ve “Milletimiz bu filmi Kütahya ve Afyon arasına inşa edilirken Zafer Havalimanı'nda gördü. Zafer Havalimanı'na senelik 1 milyon 279 bin yolcu garantisi verildi, 2019'da sadece 82 bin yolcu kullandı. Doğru olan mevcut Şakirpaşa Havalimanı'nı modernize etmektir” şeklinde konuştu.

TARIM ARAZİSİNE YAPILDI

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre; Çulhaoğlu TBMM'de yaptığı açıklamada, "7 yıl önce 357 milyon liraya mal olacağı hesaplanarak temeli atılan Çukurova Havalimanı için başka yer yokmuş gibi 8 milyon metrekare verimli tarım alanı kamulaştırıldı" diye konuştu ve şunları kaydetti: 

“Yeni havalimanının maliyeti 500 milyon Euro'dan aşağı olmayacak. Şu anda Adana'mızda bölgeye hizmet veren bir havalimanımız var ve bu havalimanındaki yolcu sayısı son 5 yıldır artmadı. Çukurova Havalimanı için ise yıllık 12 milyon yolcu garantisi verileceği söyleniyor. Özel sektörün işleteceği Havalimanı'na verilecek yolcu garantisinin parası yine bu milletin cebinden çıkacak."

Çukurova Havalimanı arsaları kamulaştırıldı mı?