Dağ Mühendislik ve Emlak Konut'dan Kartal'a 600 dairelik proje!

Dağ Mühendislik ve Emlak Konut'dan Kartal'a 600 dairelik proje!Dağ Mühendislik, Emlak Konut GYO işbirliğiyle Kartal Yakacık'ta lüks bir proje inşa edecek. Deniz ve Adalar manzarasına sahip olacak projeye Tual Adalar adı verildi.


Dağ Mühendislik İstanbul’da Bahçekent Flora’nın ardından aynı bölgede 2 bin konutluk yeni bir projeye daha imza atacak.


Emlak Konut GYO’nun Kartal’daki ihalesine katılarak dikkatleri üzerine çeken şirket, bu bölgede ise ‘Tual Adalar’ projesini inşa edecek.


Dağ Mühendislik tarafından Kartal Yakacık'ta inşa edilen Tual Adalar projesi 600 konuttan meydana geliyor. Kule ve az katlı bloklardan oluşacak projede farklı metrekarelerde daireler yer alıyor. 48 bin 157 metrekarelik arsa üzerine kurulan projenin inşaat alanı 49 bin 265 metrekare olarak belirlendi.


Kim Ne Dedi?


Dağ Mühendislik’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doğan Dağ: Konya’da 7 binin üzerinde konut yaptık. Ayrıca büyük yurtlar yaptık, Konya’nın en büyük AVM’sini inşa ettik. AVM 100 milyon dolara maloldu. Bugüne kadar 30 projeyi tamamladık. Geçen yıl 640 milyon lira ciro yaptık. 2013 yılında Bahçekent Flora projesiyle giriş yaptık. Projede 875 konut, 125 tane de rezidans var. 266 tane de ticari ünitemiz bulunuyor. Projenin yüzde 80’i satıldı. 2104’te 2 bin liradan satışa çıkmıştık. Şu anda metrekare fiyat aralığı 2.800-3200 lira arasında. Ciddi prim yaptı.


Emlak Konut’un Kartal’daki projesini hasılat paylaşımı yöntemiyle 420 milyon lira bedelle aldığını belirten Doğan Dağ. Kartal'da 600 dairelik bir proje olacak. Konutları uygun ve doğru rakamla satışa çıkaracağız.


Yeni Akit