DAP Holding'ten yatırım atağı!

DAP Holding'ten yatırım atağı!

2018’i yatırım yılı ilan eden DAP Holding, dev yatırımlara hız kesmeden devam ediyor. Bir haftada 2,9 milyar liralık ihale kazanan firma dev projelerine hız verecek.


Türkiye'ye duyduğu güveni dev yatırımlarla şahlandıracak DAP Holding, dev yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Firma, Emlak Konut GYO'nun Nişantaşı ve Çekmeköy olmak üzere 2.9 milyar lira değerinde iki ihalesini kazandı. 

İzmir ve İstanbul'da 700 bin metrekarenin üzerinde arsa geliştiren  DAP Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Güçlü finansman yapımız sayesinde Türkiye'ye hizmet etmeye devam edeceğiz. 5 yıl içinde 13 milyar TL'lik yatırım yapacağız" şeklinde konuştu.

Yeni Asır Gazetesi'nde yer alan habere göre Yılmaz, "Validebağ'ı 2019'da teslim etmeyi planlıyoruz. Şimdi de Nişantaşı ve Çekmeköy'de benzersiz projelere imza atıp erkenden teslim etmeyi hedefliyoruz. Derdimiz daha da güvenli, etkili bir gayrimenkul sektörüne öncülük etmek. Bunun için de sektöre girecek firmalara sermaye yeterliliği, iş bitirme yeterliliği ve teknik yeterlilik kriterleri getirilmeli" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na getirilen Murat Kurum'un sektörün içinden gelmiş, son derece enerjik bir isim olduğunu söyleyen Yılmaz,  bu görevlendirmenin sektördeki herkese büyük moral olduğunu söyledi.

Yılmaz, "Sadece son iki yılda 4.600'ün üzerinde teslimat gerçekleştirdik" dedi. 2017 yılında satış rekorları kırarak 1.1 milyar TL ciro elde eden DAP Holding, 2018 yılını arazi geliştirme yılı olarak ilan etmişti. 2,9 TL değerindeki Nişantaşı ve Çekmeköy ihalelerini kazanarak büyük hedefleri doğrultusunda adım attıklarına vurgu yapan Yılmaz, "Sahip olduğumuz güçlü finansal yapımızla gelecek 5 yılda toplam 13 milyar TL'lik bir yatırıma imza atarak ülkemize katma değer sağlamayı sürdüreceğiz. Ülkemizin ve ekonomimizin destekçisi olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Nişantaşı ihalesine en yüksek teklifi veren Dap Holding'in patrona "İstanbul'un merkezindeki 25 dönümlük arsanın yaklaşık 11 dönümü ticaret ve konut alanı, 1 dönümü yalnızca ticaret alanı ve yaklaşık 7 dönümü de park alanı olarak ayrılacak. Bugünün değil, 30 - 40 yıl sonrasının yapılarını inşa ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz" dedi. Nişantaşı ile aynı hafta ihalesi gerçekleşen ve yine Dap Holding'in kazandığı Çekmeköy arazisi hakkında da bilgi veren Ziya yılmaz, "Karma konseptte proje geliştirecek Çekmeköy'de ticari üniteler, konutlar, eğitim tesisi, sosyal ve kültürel tesis ile park alanları yer alacak" ifadelerini kullandı.