DAP Yapı 500 konutu Arap yatırımcıya tanıttı!

DAP Yapı 500 konutu Arap yatırımcıya tanıttı!

DAP Yapı ' nın Kartal sahilinde inşa ettiği İstMarina projesinin 500 konutluk ikinci etabı Dubai Cityscape Global 2014 Fuarı ’ nda ' Körfez ' yatırımcılarına tanıtıldı...DAP Yapı'nın Kartal sahilinde inşa ettiği İstMarina projesinin 500 konutluk ikinci etabı Dubai Cityscape Global 2014 Fuarı’nda 'Körfez' yatırımcılarına tanıtıldı. İstMarina'nın ilk etabındaki bin konutun 950'sinin 45 günde satıldığını söyleyen Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, 500 konutluk ikinci etabın da Dubai Cityscape fuarıyla birlikte satışa sunulduğunu, helitopter pisti, marinası, oteli, hastanesi bulunan, içinden hızlı tren de geçen projenin Arap yatırımcı tarafından ilgiyle karşılandığını ifade etti.


Yabancıya satış yüzde 53 arttı


Yımaz, 2014’te yabancıların Türkiye’deki konut alımında geçen yıla kıyasla büyük artış yaşandığını belirterek şu bilgileri verdi: "Geçen yıl ilk 5 ayda yabancılara 4 bin 451 konut satılIırken bu yıl ilk 5 ayda bu rakam 7 bine ulaştı. Bu, yüzde 53'lük artış demek. Türkiye'den en çok gayrimenkul alanların başında Orta Doğu'lu ve Rula geldi. Araştırmalara göre, Türkiye’deki konut fiyatları bir süre sonra dünyadaki metropollerle eşitlenecek."

Yılmaz'ın verdiği bilgilere göre sahile 500 metre cephesi olan, Prens Adaları manzaralı İstMarina'da farklı olarak helikopter pisti ve marina da bulunuyor. 1463 konutun bulunduğu projede metrekare fiyatları 5 bin ila 9 bin dolar arasında değişiyor.


Kartal anadolu'nun Boğazı 


"Boğaz Hattı Avrupa Yakası için ne ifade ediyorsa, Anadolu Yakası'nda da Kartal-Maltepe hattı aynı önemi taşıyor" diyen Yılmaz, sahil şeridinde yapılan düzenlemelerin bölgenin değerini artırdığını ifade etti. Kartal Kentsel Dönüşüm Projesi’yle İstanbul için, uluslararası ilgi odağı bir iş ve yaşam merkezi oluşturulduğunu savunan Yılmaz, "İstMarina projesi ise tüm bu oluşumların odağında yer alıyor" ifadelerini kullandı.


Konut Parası kasaya girdi


Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum da 1463 konuttan oluşan projede 600 konutun satış işleminin tamamlandığını ve paranın kasaya girdiğini söyledi. 'İnşaat sektöründe durgunluk dönemi' görüşüne katılmadığını belirten Kurum, "Satış sıkıntısı yok. Aksine rakamlar geçen yılın üzerinde. İstMarina'da da inşaat başlamadan projenin çoğu satıldı" dedi.  


45 günde 950 ev sattı


Kartal'da sahile 500 metre cephesi olan, Prens Adaları manzaralı İstMarina projesi; marinası, oteli ve içinden geçen hızlı tren hattıyla yabancıların da ilgisini çekiyor.  Akşam