DAP Yapı'dan İzmir'e yeni proje!

DAP Yapı'dan İzmir'e yeni proje!

DAP Yapı, İstanbul dışındaki ilk konut projesini İzmir'de inşa etmeye hazırlanıyor. 2-3 aya temel atılacak proje 30'ar katlı 2 bloktan oluşacak.


Bu zamana kadar İstanbul'da 23 projeyi hayata geçiren DAP Yapı, istanbul dışındaki ilk projesini İzmir'de hayata geçirecek. DAP Yapı'nın İzmir’in Konak bölgesinde inşa edeceği proje 30'ar katlı iki kuleden meydana gelecek.Projede farklı daire alternatiflerinin de bulunacak.


DAP, bugüne kadar gerçekleştirdiği projelere dair vizyonu ve gelecek projeksiyonunu paylaşmak üzere  İzmir  basınının temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantı, DAP Holding binasında gerçekleşti.


DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Yolculuğumuzun ilk durağı Kâğıthane Şelale Evleri’ydi. Sonrasında Ümraniye-Çekmeköy hattında Şelale konseptine devam ettik. Ardından Kartal-Maltepe hattına yöneldik. Yine Kağıthane’de hayata geçirdiğimiz DAP Vadisi’ni mükemmel ofis konseptiyle iş dünyasına sunduk” açıklamalarında bulundu.


Yapımı devam eden İstMarina projesinin 2014-2015 yılında Londra’da ‘Dünyanın En İyi Yapı Geliştirme’ alanında birincilik ödülünü aldığını söyleyen Yılmaz, “Bu ödül başarımızı taçlandırdı. Rezidans ve ofis bloklarının yanı sıra önünde marina alanı bulunan, içinden hızlı tren geçen, alışveriş merkezi, otel, okul, hastane, restoranlarıyla İstMarina ‘dünyanın en iyi karma yaşam projesi’ olarak nitelendiriliyor. Taksim’de bal peteği mimarisiyle inşa ettiğimiz Petek Rezidans ve gökyüzü bahçelerine sahip Teras Kule’yle devam ettik. Yolculuğumuzun son durağı ise Validebağ Konakları oldu. Satış ofisi bitmeden çadır kurarak yoğun talebi karşılamaya çalıştığımız bir ön lansman dönemi yaşadık. 15 günde bu çadıra 8 bin kişi giriş yaptı. İnsanlar lüks konut satın almak için 7-8 saat, gece yarılarına kadar sıra beklediler'' açıklamalarında bulundu.


Hem dünyanın çeşitli yerlerinde, hem Türkiye’de Adana, Bursa, Ankara, Antalya gibi kentlerde proje üretmeyi amaçladıklarını kaydeden Yılmaz, "Ama bunun için doğru yer ve zaman gerekiyor” dedi. İzmir’in marka şehir olması için modern şehirleşmeye ihtiyacı olduğunun altını çizen ve kentsel dönüşümüm kaçınılmaz olduğunu belirten Yılmaz, “İzmir’in Konak bölgesinde, Atatürk Stadyumu’nun yanında İzmir’in güzelliğine yaraşır bir projeye başlayacağız. Böylelikle markalı konut anlayışımızı İzmir’e taşıyacağız” dedi.


İzmir mimarisini çok incelediklerini söyleyen Yılmaz, “İzmirliler için balkon çok önemli. Yerel dokunuşları, tarihi ve rahatlığı seviyorlar. Şimdiye kadar muhteşem binalar yaptık. İzmir’in yaşam tarzını koruyan, İzmir mimarisine saygılı binalar olacak. 2-3 aya temel atarız. İzmir’in dönüşüme, yenileşmeye ihtiyacı var. İzmir’e kalıcı olmaya geliyoruz. Bir tek proje yapıp dönmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.


Konut sektöründe 200 bin firmanın yer aldığını vurgulayan Yılmaz, sözlerine şu şekilde son verdi: “Bunların arasında katma değer katanların sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Şimdiye kadar doğru, nitelikli binalar yaptık. İspanyol mimar Gaudi’nin binaları gibi, bizimkiler de kendilerini gösteriyor. Konutlarımıza kendi vatandaşlarımızdan çok hızlı talep geldiği için şimdiye kadar satış için yabancılara yönelmedik. Türkiye’de yabancıya konut satışı yıllık 4.5 milyar doları buluyor. Bu rakam ABD’de 144 milyar dolar, İngiltere’de 58 milyar dolar, İspanya’da 20-30 milyar dolar. Türkiye’de Turizm Bakanlığı,  TOKİ  gibi kuruluşların desteğiyle yapılacak tanıtımlar sayesinde bu rakam birkaç yıl içinde 15 milyar dolara çıkabilir.''


http://www.dapyapi.com.tr/


Dünya