DAP Yapı'nın 2023 hedefi: 10 bin çalışan, 3 ülkede proje!

DAP Yapı'nın 2023 hedefi: 10 bin çalışan, 3 ülkede proje! DAP Yapı'nın 2023 hedefi: 10 bin çalışan, 3 ülkede proje!

2018 yılında kazandığı ihalelerle dikkatleri üzerine çeken DAP Yapı, 2023 yılına kadar 10 çalışan rakamına ulaşmayı ve 3 ülkede proje yapmayı hedefliyor...


DAP Yapı, 2018 yılında kazandığı ihalelerle dikkatleri üzerine çekti. Gayrimenkul sektöründeki yatırımlarına hız kesmeden devam eden şirket, son 2 yılda 4 bin 600 konut teslim etti. 

Akşam'da yer alan habere göre; DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Ülkesine güvenen bir sektör oyuncusu olarak, güçlü finansal yapımızla yatırımlarımıza devam ediyoruz. Biri İzmir’de, ikisi İstanbul’da olmak üzere üç projemizde inşaat çalışmaları devam ediyor. Bunu yaparken bir yandan da tamamlanan projelerimizde teslimlerimizi sürdürüyoruz" dedi.

700 dönüm arsa stoku

2017 yılını ve 2018’in ilk 6 ayını iş geliştirme ve yatırım yılı ilan ettiklerini ifade eden Ziya Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü; "Şu anda en büyük projemiz olan İstMarina’da konut ve ofisleri teslim ediyoruz. Geçen yıl  İzmir  projesine başladık. Ayrıca İzmir Mavişehir ve Çeşme’de de proje geliştiriyoruz. İstanbul’da Beykoz, Pendik, Maslak ve Ünalan Mahallesi’nde de çalışmalarımız devam ediyor. Validebağ ve Teras Kule’nin inşaatı da sürüyor. Emlak Konut’tan aldığımız ihalelerle birlikte yaklaşık 13 milyar TL’lik iş hacmimiz bulunuyor"

2-3 yıla yurt dışına açılacağız

Ziya Yılmaz, DAP Yapı'nın vizyonuyla ilgili de açıklamalarda bulundu. Yılmaz, "5 yıl sonra en az 10 bin çalışanı olan, en az 2-3 ülkede proje geliştiren bir firma olmayı hedefliyoruz. Şu anda yurt dışında incelemelerimiz sürüyor. Özellikle Avrupa ülkelerinde, proje geliştirmek istiyoruz. 2-3 yıl içinde markamızı yurt dışında taşımayı hedefliyoruz" dedi.