06 / 07 / 2022

Davulla zurnayla dolar depremine gidiyoruz! Ünlü ekonomist Atilla Yeşilada dolarda frenin tutmayacağı tarihi açıkladı

Davulla zurnayla dolar depremine gidiyoruz! Ünlü ekonomist Atilla Yeşilada dolarda frenin tutmayacağı tarihi açıkladı

Dolar tekrar yükselişe geçince uzmanlar, öngörülerini aktarmaya başladı. Ekonomist Atilla Yeşilada, doların pik yapacağı tarihi açıkladı. İşte detaylar…Ekonomist Atilla Yeşilada, dolar yükselme aşamasına geçmişken yatırımcılara çağrılarına devam etti.

Ekonomist Atilla Yeşilada, Merkez Bankası’nın doları tutmak için yeteri kadar rezervi kalmadığına belirterek, en fazla 2 ay içinde 21 Aralık 2021’deki türde bir döviz depreminin yaşanma ihtimalinin yüzde 80 olduğunu öne sürdü.

"Davul, zurnayla döviz depremine gidiyoruz" başlığıyla Youtube kanalından yaptığı yayında “Hem vatandaşı hem de hükümeti uyarıyorum" diyen Yeşilada özetle şunları söyledi:

“Merkez Bankası’nın satılabilir rezervi 30 milyar dolar bu 20 milyar dolara indiğinde TCMB Saray’ın huzuruna çıkar der ki; Sayın Cumhurbaşkanım bizim artık dayanacak gücümüz kalmadı başka bir yol bulalım. O yol da çok basit 1970’lerin kapalı kambiyo rejimine döneriz. Yani döviz işlemlerine kısıtlama gelir. Bankalarda döviz hesabı bulunan vatandaşlara likidite sıkıntısı var denilerek hesaplarından para çekilmesi engellenecek. Hesabınız baki ama paranızın tümünü çekemezsiniz denecek.

Davulla zurnayla dolar depremine gidiyoruz! Ünlü ekonomist Atilla Yeşilada dolarda frenin tutmayacağı tarihi açıkladıSorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.