30 / 09 / 2022

Davut Menteş kimdir?

Davut Menteş kimdir?

Sultanlar Yapı Genel Müdür Yardımcısı Davut Menteş kimdir? Sultanlar Yapı Genel Müdür Yardımcısı Davut Menteş, Kartal Adliyesi karşısına yapılacak olan proje ile ilgili neler düşünüyor?Davut Menteş kimdir?

Davut Menteş; Sultanlar Yapı Genel Müdür Yardımcısı’dır. İstanbul Üniversitesi mezunu olan Davut Menteş, Orbit YMM Denetim, MÜSİAD ve OTOKAR’da görev almıştır. 


Sultan Yapı Genel Müdür Yardımcısı Davut Menteş, Kartal Adliyesi karşısına yapılacak olan proje hakkında şunlardan bahsetti:


Kartal’daki yeni Adliye Binası’nın karşısında 450 konutluk bir projemiz başlayacak. Kartal’daki adliyenin karşısında olduğu için hukukçuları hedef kitlemiz olarak belirledik. Bu meslek grubuna yönelik özel promosyonlarımız olacak. Proje home-ofis şeklinde değerlendirilecek. Yalnızca stüdyo ve 1+1 dairelerin yer almasını planlıyoruz. Araziyi Ordu Yardımlaşma Kurumu’ndan (OYAK) ihaleyle aldık. 60 milyon liralık bir yatırım olmasını hedefliyoruz. Proje üzerinde çalışıyoruz. Bu yıl içerisinde tamamlayarak, satışa çıkacağız. Projede 450 konutun yanı sıra bir alışveriş merkeziyle birlikte üst gelir grubuna hitap eden life club düşünüyoruz. Her türlü spor, eğlence ve alışveriş imkanlarına yer verilecek bir kompleks olacak.


Davut Menteş, Beylerbeyi ve Tepeören’de yapmayı planladıkları projeler hakkında da şu açıklamalarda bulundu: "Beylerbeyi’nde 17 dönümlük arazi üzerinde 15 villadan oluşan butik bir proje hazırlığımız var. Projede 6 dönümlük ilave yeşil alan var. Burada üst gelir grubuna hitap edeceğiz. Tepeören’de ise, 17 dönüm arazi üzerinde 17 villadan oluşan bir projemiz var."


Sultanlar Yapı Genel Müdür Yardımcısı Davut Menteş, otel projesi hakkında şunları söyledi: "Kavacık merkezde kendi arazimizin üzerinde bir otel projesi üzerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu konuda dünyanın önde gelen otel zincirleri ile iş ortaklığı görüşmelerimiz oluyor. İşletmesini kimin üstleneceğini henüz kararlaştırmadık. Biz de üstlenebiliriz."Sultan Yapı projeleri:

Tibet Aş. Üretim Tesisleri İstanbul, Sultan Park konutları, Tibet Aş. Üretim Tesisleri İzmir, Set Makine Üretim Tesisleri, Sultanlar Ev İhtiyaç Depolama ve Lojistik Tesisleri, Tibet Aş. Üretim Tesisleri İstanbul, 2. Derece Eski Eser Restorasyon İşleri, 1. Derece Eski Eser Restorasyon İşleri, Sultanlar Aş. Depolama Tesisleri İstanbul, Fatma Sultan Cami, Sultanlar İlköğretim Okulu, Karat İstanbul, Sultanhan İş Hanı.

Geri Dön