Deri-İş Sendikası'nın yeni genel merkez binası açıldı!

 Deri-İş Sendikası'nın yeni genel merkez binası açıldı! Deri-İş Sendikası'nın yeni genel merkez binası açıldı!

DERİ-İŞ Sendikası yeni genel merkez binasının açılışını önceki gün yaptı. Tuzla Aydınlı Mahallesindeki yeni Genel Merkez ve Şube binasının açılışını yapan Deri-İş’in düzenlediği törene sendikacılar, siyasi partilerin temsilcileri de katıldı...Açılışta konuşan Deri-İş Genel Başkanı Musa Servi, Deri-İş’in 1948 yılından beri mücadelelerle dolu bir geçmişe sahip olduğunu, anlayışlarının hep mücadeleden yana olduğunu kaydetti.


Bugünlerde sendikal bürokrasi nedeniyle işçi mücadelelerinin gerilediğine dikkat çeken Servi, Türk-İş’i arka bahçe olmaktan vazgeçmeye çağırdı. Örgütlenmenin zor olduğu bir dönemde Deri-İş’in Türkiye genelinde örgütlenme seferberliği başlattığını ifade eden Servi, işçilerin insanca çalışma koşullarına kavuşması için mücadele edeceklerini söyledi.


Servi, Deri-İş’in sadece sosyal haklar değil tüm ülkedeki sorunlara duyarlı bir sendika olduğunu, anti demokratik tüm yasalara karşı mücadeleyi büyüteceklerini vurguladı.


200 güne yakındır direnişte olan Ermenigildo Zegna işçisi Hüseyin Gümüş ise işçilerin örgütlenme önündeki engellerin kaldırılması için daha fazla mücadele edilmesi gerektiğini söyledi.


Evrensel Gazetesi