Destek ödemesi tutarları yüzde 21.56 artırıldı!

Destek ödemesi tutarları yüzde 21.56 artırıldı!Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, nakdi ücret desteği ile istihdama dönüş ve artı istihdam teşviklerinin tutarının yüzde 21.56 oranında artırıldığını duyurdu.


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakan Selçuk 2021 Ocak döneminden itibaren geçerli olmak üzere asgari ücret artış oranının Cumhurbaşkanı kararıyla nakdi ücret desteğine, istihdama dönüş teşvikine ve artı istihdam teşvikine yansıtılacağını belirtti.

Sputniknews'de yer alan habere göre; artış gerçekleşecek destek ve teşvikler hakkında detayları paylaşan Selçuk, "Ücretsiz izne ayrılan çalışanlarımız için sunduğumuz nakdi ücret desteğimizi 2021 yılı Ocak döneminden itibaren geçerli olmak üzere yüzde 21.56 artışla ödeyeceğiz" dedi.

Destek ödemesi tutarları yüzde 21.56 artırıldı! 

Selçuk, nakdi ücret desteğinin yanı sıra istihdama dönüş teşviki ve 1 Ocak 2019 ila 17 Nisan 2020 tarihleri arasındaki dönemde en az sigortalı çalıştırılan aydaki çalışan sayısına ilave olarak istihdam edilecek sigortalıların fiilen çalıştırılmaları halinde sağlanan artı istihdam teşvikine de aynı şekilde artış sağlanacağını belirtti.

Selçuk, 2020 yılında olduğu gibi çalışanlara ve işverenlere destek olmaya devam edeceklerinin vurgusunu yaptı. Öte yandan Resmi Gazete'de 4447 Sayılı İşsizlik Sigortası Kanunu'nun geçici 24. maddesinin birinci fıkrasında, geçici 27. maddesinin birinci fıkrasının (a), (b) ve (c) bentlerinde, geçici 28. maddesinin birinci ve ikinci fıkralarında belirtilen destek tutarlarının, 2021 Ocak döneminden itibaren geçerli olmak üzere asgari ücret artış oranında (yüzde 21.56) artırılması hakkındaki Cumhurbaşkanı Kararı yayımlandı.

2020'de 2,48 milyar lira destek ödemesi yapıldı!

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk: Yardımlar 45 milyar lirayı aştı!