Dikili Ege Uğurlu Termal Resort icradan 9.5 milyon TL'ye satılıyor!

Dikili Ege Uğurlu Termal Resort icradan 9.5 milyon TL'ye satılıyor!

Dikili İcra Dairesi, Denizköy'de yer alan Ege Uğurlu Termal Resort ve Spa'yı satışa çıkardı. Gayrimenkulün satış bedeli 9 milyon 518 bin 21 TL olarak belirlendi.Dikili İcra Dairesi, Denizköy'de yer alan Ege Uğurlu Termal Resort ve Spa'yı satışa çıkardı. Gayrimenkulün satış bedeli 9 milyon 518 bin 21 TL olarak belirlendi.


T.C. DİKİLİ İCRA DAİRESİ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

2015/451 Tlmt.


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri: 


1 NO’LU TAŞINMAZIN

özellikleri:  İzmir  ili Dikili ilçesi Denizköy mah. Çobanlanı (Hayıtlimanı ) mevkii 10 cilt, 976 sayfa, 127 ada,3 parsel 37.857,52 metrekare arsa vasıflı taşınmaz. Bloklar çiçek isimleri ile adlandırılmıştır. Bloklar 2 kattan 8 ayrı bağımsız bölümden oluşmaktadır.

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:

-Zemin kat 1 ve 3 no' lu bağımsız bölümler; toplam 78.44 metrekaredir.

-Zemin kat 2 ve 4 no’lu bağımsız bölümler: toplam 79,64 metrekaredir.

- 1. Kat 5 ve 7 no’ lu bağımsız bölümler: toplam 69,57 metrekaredir.

- 1. Kat 6 ve 8 no'lu bağımsız bölümler: Toplam 70,77 metrekaredir.

Bloklar zemin katta balkonlar dahil 274,92 metrekare olup, 1. Katta 261,18 metrekaredir. Zambak ve Yasemin blokların subasman inşaatı tamamlanmıştır.

-Misafirhane ve konferans salonu: Bodrum kat kaba inşaatı tamamlanmıştır.

-Menekşe blok : Zemin kat karkası bitmiş 1. Kat kolonları dökülmüştür.

-Kasımpatı blok : Subasman inşaatı tamamlanmıştır.

-Nergis blok : Bodrum kat yapılmıştır.zemin kat tahliyesi dökülmüştür.

-Karanfil 1 ve 2 nolu blokların subasman inşaatı tamamlanmıştır.

-Lale blok: Subasman inşaatı tamamlanmıştır.

-Manolya Blok: Zemin kat ve 1. Kat tuğla duvarları örülmüştür.

-Orkide blok: Zemin kat tablası bitmiş çatı iskeleti yapılmıştır.

-Sığınak: Hafriyat yapılmıştır.

-Sardunya,papatya, gelincik, gül, erguvan ve fesleğen blokların kaba inşaatı tamamlanmıştır

-1 adet Su basman bitmiş apart,

-1 adet Yığma olarak yapılan subasmanı bitmiş, zemin kat duvarları örülmüş apart

-1 adet Apart kaba inşaatı tamamlanmış

-14 adet apart dubleks villa, Dış cepheleri Siding kaplı, bitmiş ve oturulur vaziyettedir.

- Sosyal Tesis: 2 bodrum kat, 1 bodrum kat ve zemin kattan meydana gelmekti Bitmiş ve kullanılabilir vaziyettedir. Sosyal tesis ön taraf taş duvarları ve aşağı yoldan çıkış merpenleri yapılmıştır.

Adresi: Denizköy mah. 127 ada 3 parsel Dikili /İZMİR

Yüzölçümü: 37.857,52 metrekare

Arsa Payı: -

İmar Durumu : Dikili belediyesinin 11/09/2015 tarih ve 1312 sayılı yazısında "3. derece doğal sit kararı bulunan ve 1/1000 ölçekli onaylı imar planında “turizm tesis alanı (tatil köyü) olarak planlanan alanda kalmakta olup, Taks:0,15, Kaks:0, Hmax:6,50m.dir. Ayrıca 127 ada 3 parsel için 08/09/2006 gün ve 156/37 nc yapı ruhsatı düzenlenmiştir."denmektedir.

Kıymeti:9.518.021,00 TL

KDV Oranı: Yüzde 18

Kaydındaki Şerhler : Beyan hanesinde "Toplumun yararlanmasına ayrılan yapı turizm tesisidir." denmektedir.

l.Satış Günü: 26/12/2016 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü: 20/01/2017 günü 10:00 -10:10 arası

Satış Yeri: Dikili Adliyesi Müzayede Salonu-

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinde artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin yüzde 50 sini rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamı birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da mal tahmin edilen değerin yüzde 50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ’ satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir,


2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin yüzde 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/451 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.