09 / 08 / 2022

Dolarlarınızı sakın satmayın! Selçuk Geçer göreceği seviyeyi açıkladı

Dolarlarınızı sakın satmayın! Selçuk Geçer göreceği seviyeyi açıkladı

BDDK sonrası dolar 16.40 seviyesine kadar inmişti. Vatandaşlar döviz kurlarındaki gidişatı merak ederken, Piyasa Uzmanı Ekonomist Selçuk Geçer, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.Enflasyonun 3 hanelere doğru ilerleme kaydettiğini savunan Geçer, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararlarının da artık bir tesirinin olmayacağını kaydetti. 

Yüzde 75'i geçen enflasyon için alınan tedbirlerin yetersiz olduğunu öne süren Geçer, enflasyonun yıl sonunda yüzde 104 seviyelerine kadar çıkacağını iddia etti.

Okuyucularıyla doların göreceği seviyeyi de paylaşan Geçer, zararın eşinde olduğumuzu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

Dolarlarınızı sakın satmayın! Selçuk Geçer göreceği seviyeyi açıkladı

"ENFLASYON YÜZDE 104 DOLAR 25 TL"

"Enflasyonun düşmesini beklemeyin. Dolar kısa sürede 17'yi geçer. Yıl sonunda ise 25'i bulur. Anormal süreçte ise Türkiye'de bir kırılma olur. Dolarda 5 katlık artar bu süreç bizi 90 baz faize artırmaya götürür. Dolarda her an büyük bir kırılma olabilir. Çok sert kırılmayla karşı karşıya kalabiliriz. Bütün sistem çöker ve kur tekrar patlar. Yüzde 90'lık faiz ortamında kuş kıpırdamaz."Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.