Çukurova Balkon

Dört konuttan üçünün sigortası yok!

 Dört konuttan üçünün sigortası yok! Dört konuttan üçünün sigortası yok!

Konut sigortalatma ve DASK oranları artış gösteriyor. Ancak hala iki evden birinin DASK'ı bulunmuyor ve dört evden üçünün konut sigortası yok.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Sigorta sektörü büyümeye devam ediyor. Çok hızlı gelişmese de Türkiye'nin bir yıl boyunca ürettiği tüm mal ve hizmetlerin tamamının 35 katı güvence sağlıyor. 27 Mayıs - 2 Haziran Sigorta haftasına özel sektörü incelersek en önemli göstergelerden biri tüm Türkiye'nin Gayri Safi Yurt İçi Hasıla'nın (GSYİH) 35 katı büyüklüğene teminat vermiş olması. İstanbul Havalimanı'ndan Avrasya Tüneli'ne kadar bir çok dev projede bu sistemde yer alıyor. Toplam büyüklük bu anlamda 107.2 trilyon dolara ulaştı.

Günde 55 bin tazminat veriliyor

Sabah'ta yer alan habere göre, sigortacılar hangi branşta olursa olsun hasarın gerçekleşmesi durumunda tazminat ödemekte çok istekli olmadıkları bilinir. Bu algı tamamen haksız olmasa da rakamlara bakınca 2017 yılına göre sektörün tazminat ödemelerinde yüzde 26.8'lik bir artış yaşanmış. 2017'de 28.4 milyar liralık tazminat ödenirken, bu rakam 2018'de 36 milyara çıkmış durumda. 36 milyarın 2.8'i hayat bölümü, 33.2'si ise hayat dışı. 2016'dan 2017'ye artış oranı ise yüzde 21.4 düzeyinde.

Konutta 6.3 milyon

Bireysel kısma bakılınca konutta 6.3 milyon, DASK'ta 8.8 milyon kişinin güvence altına alındığı gözüküyor. Rakamlar her ne kadar iyi gözükse de hala iki evden birinin DASK'ı yok ve dört evden üçünün konut sigortası bulunmuyor. 

Riskli binaların sigorta primi iade edilecek!

Konut sigortası uçak, gemi çarpmasını da karşılıyor!