DoubleTree by Hilton Istanbul Ataşehir Ağustos'ta açılıyor!

DoubleTree by Hilton Istanbul Ataşehir Ağustos'ta açılıyor!İstanbul Ataşehir'de Brandium AVM'nin hemen yanında faaliyette bulunan Silence Istanbul Hotel'in tabelası değiştirildi. Otel, önümüzdeki Ağustos'tan itibaren hizmet sunacak.


İstanbul Ataşehir'de Brandium AVM'nin hemen yanında faaliyette bulunan Silence Istanbul Hotel'in tabelası değiştirildi. 

Para Dergisi'nde yer alan habere göre; Erko Şirketler Grubu'nun şehir otelciliğine adım attığı ilk yatırımı Silence Istanbul Hotel, Hilton yapılıyor. Otel, önümüzdeki Ağustos'tan itibaren DoubleTree by Hilton Istanbul Ataşehir Hotel - Conference Center ismiyle hizmete sunulacak. 

Bina şu anda renovasyondan geçiyor. Bu çok yeni olan anlaşmanın resmi duyurusunun henüz gerçekleştirilmediği ancak binanın dış cephesine bu devir durumuyla ilgili bir yazı asıldığı belirtildi. Eski ismi, Silence Istanbul Hotel - Convention Center olan bu beş yıldızlı otel, 2013 yılında hizmete sunuldu. 

DoubleTree by Hilton Istanbul Ataşehir Ağustos

Yine Erko'nun yatırımıyla inşa edilen Brandium AVM'nin tam karşısında yükselen otel, yer aldığı bölgenin en büyük kongre ve toplantı salonlarını bulunduruyor. Kovid-19 salgını sebebiyle faaliyetlerini durduran otelle masaya oturan Hilton Türkiye yönetimi, DoubleTree by Hilton markasıyla çalışma konusunda anlaşmaya vardı. 

Hilton'un Türkiye yetkilisi Tuğrul Temel'in anlaşmanın aytınrılarıyla ilgili bilgi paylaşmadığı belirtildi. DoubleTree by Hilton, bir Amerikan dev otel zinciriolan Hilton Worldwide'ın bir bölümü. Çoğu DoubleTree otelini franchise sahiplerine ait şekilde bağımsız işletmesi yapılırken, bazıları Hilton Worldwide tarafından işletiliyor. DoubleTree, 2007'den beri tesis sayısı, 2016'ya kadar ise oda sayısı açısından en hızlı büyüme sergileyen Hilton markası olma özelliğine sahip. 

Beyoğlu'ndaki Hilton Garden Inn Oteli’nin imar planı iptal edildi!

Hilton Türkiye'de 2021’de 100 oteli geçecek!