Dünya Çimento Birliği Genel Kurulu 5 Aralık’ta Londra’da toplanacak!

Dünya Çimento Birliği Genel Kurulu 5 Aralık’ta Londra’da toplanacak! Dünya Çimento Birliği Genel Kurulu 5 Aralık’ta Londra’da toplanacak!

OYAK Çimento, Nuh Çimento, MedCem Çimento gibi Türkiye’nin önde gelen çimento üreticilerinin Dünya Çimento Birliği Genel Kurulu'na katılması bekleniyor...Dünya Çimento Birliği Genel Kurulu, dünyanın dört bir tarafından gelecek delegelerin katılımıyla 5 Aralık’ta Londra’da yapılacak. Genel kurulda OYAK Çimento, Nuh Çimento, MedCem Çimento gibi Türkiye’nin önde gelen çimento üreticilerinin Türkiye’yi en üst düzeyde temsil etmesi bekleniyor.

Türk çimento üreticilerine övgü

Dünya Çimento Birliği Başkanı ve aynı zamanda dünyanın en büyük çimento şirketi CNBM’in CEO’su Song Zhiping, Genel Kurul ve Dünya Çimento Konferansı ile ilgili değerlendirme yaptı. Zhiping, "Küresel çimento piyasasında önemli bir yere sahip olan Türkiye çimento sektörünün, uluslararası arenada temsil edilmesi büyük önem taşıyor" dedi.

İhracat hamlesi bekleniyor

Türkiye çimento sanayi, Avrupa’nın en büyük üretim kapasitesine sahip. Sektörden büyük bir çimento ihracat hamlesi bekleniyor. 

Dünya Çimento Birliği, tamamı bağımsız çimento üreticilerinden oluşan, yaklaşık 1 milyar tonu aşan çimento üretim kapasitesiyle küresel çimento endüstrisinin en üst kurumunu oluşturuyor.