Dünya devi otel zincirleri Yalova'ya geliyor!

Dünya devi otel zincirleri Yalova'ya geliyor! Dünya devi otel zincirleri Yalova'ya geliyor!

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, imar planlarında yapılan değişiklik sonrası dünyaca ünlü oteller zinciri Hilton ve Ramada'nın Yalova'da otel yapacağını söyledi. İşte Başkan Salman'ın açıklamaları...


Ünlü oteller zinciri Hilton ve Ramada'nın Yalova'ya otel yapacağı bildirildi. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, 1/1000 ve 1/5000'lik uygulama imar planlarında turizm tesisleri için yüzde 25 ilave inşaat alanı ile 20 metre yüksekliğine kadar yapılaşmayı sağlayan plan notu alındığını söyledi. 


Salman, bunun meyvesi olarak da dünyaca ünlü oteller zinciri Hilton ve Ramada'nın Yalova'da otel yapacağını belirtti. 


Salman, "İlimiz, istanbul, Bursa, Kocaeli gibi ekonomik anlamda önemli illerin kesişme noktasında olup stratejik bir öneme sahiptir. Sahip olduğu doğal ve tarihi özellikler Yalova'nın turizm açısından önemini arttırmaktadır. Yalova'nın turizm potansiyeli de bu hedef doğrultusunda güçlendirilmelidir. Yalova'yı turizm merkezi haline getirecek olan turizm yatırımlarının önünü açmak için ilk adım atılarak, otoparkıyla, konferans salonlarıyla, sosyal ve kültürel etkinlikleriyle birlikte tasarlanabilmesine imkan sağlamak için turizm tesislerinin yüzde 25 ilave inşaat alanı ile 20 metre yüksekliğine kadar yapılaşmasını sağlayacak plan notu alındı. Belirlenen yüksekliği geçmemek kaydıyla, turizm tesisinin ihtiyacına göre 5 ya da 6 katlı yapıların yapılmasına imkan sağlandı" dedi. 


Hürses