Dünyanın en ilginç 9 ev tasarımı!

Dünyanın en ilginç 9 ev tasarımı! Dünyanın en ilginç 9 ev tasarımı!

Bugüne kadar alışageldiğiniz bütün ev tasarımlarını aklınızdan çıkarın. Biraz hayal gücünüzü zorlamaya ne dersiniz? İşte marjinalliği ile nam salmış 9 ev tasarımı..

1) Katshki Pillar Manastırı , Chiatura , Gürcistan. Bu manastırda Maxime Qavtaradze isimli 59 yaşındaki bir rahip yaşıyor. Ve evden dışarıya çıkmak için yaklaşık 40 metre aşağı inmesi gerekiyor.


 


2) CROPY Katshki Pillar Manastırı , Chiatura , Gürcistan 


3) Drina Nehri'ndeki Göl Evi, Bajina Basta, Sırbistan. Göl üzerindeki evin yapılış fikri 1968 yılında doğdu. Gölde yüzen bir grup genç, dinlenebilecekleri bir ev hayal ettiler. Bir kayalık bulup işe koyuldular ve ortaya bu harika göl evi çıktı.


 


4) Portekiz'deki taş ev: Casa do PenedoFlintstones'ların modern taş evine hoş geldiniz!5) İzlanda, Elidaey Adası'nda oldukça yalnız bir ev... 300 yıl önce bu adada sadece 5 aile yaşıyormuş. Karada ve denizde avcılık ve balıkçılık yaparak geçiniyorlarmış.6) Errante konuk evi, Ritoque, Şili.7) İsveç'teki aynalı ağaç ev.8) Kanada Whistler Dağı'ndaki ağaç ev.9) Namibya'da Aus dağları eteğindeki kartal yuvası. Binaların hepsi taş zemin üzerine kayalardan inşa edildi.