Düzce'de tapu işlemleri belediyeye gelmeden yapılacak!

Düzce'de tapu işlemleri belediyeye gelmeden yapılacak!

Düzce Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, Kent Bilgi Sitemi uygulaması ile vatandaşların tapu işlemlerini belediyeye gelmeden halletmesine olanak sağlayacak.


Düzce Belediyesi, İnternet sitesinden yayınladığı Kent Rehberi ile vatandaşların tapu işlemlerine kolaylık sağlamaya hazırlanıyor. Sabah'tan Abbas Çakar'ın haberine göre; Vatandaşlar Kent Rehberi sistemi ile adres, adres kodu, ada-parsel, yapı, kapı numarası, şehirdeki önemli yerler ve bunun gibi birçok veriye belediye internet sitesi üzerinden kolaylıkla ulaşabiliyor. Yüzde 95 oranında güncel verilerle hizmet sunan Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, verilerini sürekli güncelliyor. 

Düzce

ADRES KODU DÖNEMİNE HAZIRIZ 

Emlak ve İstimlak Müdürlüğü bünyesinde bulunan Kent Bilgi Sistemi servisi tarafından yürütülen Kent Rehberinde vatandaşlar ayrıca İmar Planlarına ve bilgilendirme amaçlı İmar Durumu belgesine de erişim sağlayabiliyor. 

Diğer yandan Düzce Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, yakın zamanda hayata geçirilecek olan adres yerine adres kodu dönemine de hazırlığını tamamladı. Türkiye genelinde adres kodları; DASK, Esnaf Sicil Kayıtları, Tapu işlemleri, Vergi Dairesi işlemleri ve adres kaydı gibi işlemlerde kullanırken yakın zamanda Posta, Kargo, Okul Kaydı ve İnternet alışverişlerinde de kullanılmaya başlayacak.
 

Düzce'de kentsel dönüşüm süreci başladı!