Edip İplik, Ağaoğlu anlaşmasını doğruladı

Edip İplik, Ağaoğlu anlaşmasını doğruladı212 Power Center'ın residence kısmını aldığını açıklayan Ali Ağaoğlu'nu, Edip İplik doğruladı.


Geçtiğimiz günlerde 212 Power Center'ın residence kısmını aldığını açıklayan Ali Ağaoğlu'ndan sonra Edip GYO'da anlaşmayı duyurdu. Edip GYO'nun İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na yaptığı açıklamada, Ağaoğlu Şirketler grubuna bağlı, Akdeniz İnşaat ve Eğitim Hizmetleri A.Ş. ile İstanbul Bağcılar İlçesi Mahmutbey'de kain tapunun F21C22A1B pafta 3270 Ada  14 Parsel no'daki 212979/800000 paylı taşınmazda yapılacak olan I.Kule Rezidans İnşaatı ve satışı konularını kapsamak üzere ve minimum yüzde 38 kalacak şekilde, düzenleme şeklinde gayrimenkul satış vaadi-inşaat yapım ve hasılat paylaşımı sözleşmesi imzalandığı belirtildi.

Cuma günü imzalanan anlaşmanın ardından Ağaoğlu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, www.emlakkulisi.com'a yaptığı açıklamada "Edip İplik ile birkaç aydır görüşüyorduk. Anlaşmayı yarım saat önce imzaladık. My Prestij'in devamı olacak projeyi Aralık ayında satışa çıkmayı planlıyoruz" dedi. Havalimanı'na yakın konumda bulunan arsaya İstanbul'un en prestijli  projelerinden birisini inşa edeceklerini kaydeden Ağaoğlu, projenin imar ve ruhsat islemlerinin tamamlandığını da sözlerine ekledi.

Seda Tabak/ Emlakkulisi.com