Edirne İpsala'da 10.7 milyon TL'ye icradan satılık fabrika!

Edirne İpsala'da 10.7 milyon TL'ye icradan satılık fabrika! Edirne İpsala'da 10.7 milyon TL'ye icradan satılık fabrika!

Edirne İli, İpsala İlçesi, Sultanköy Mahallesi'nde yer alan fabrika vasıflı gayrimenkul 10 milyon 747 bin 246,45 TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı. 


Edirne İli, İpsala İlçesi, Sultanköy Mahallesi'nde yer alan fabrika vasıflı gayrimenkul icradan satışa çıkarıldı. Satışa konu olan fabrika için 10 milyon 747 bin 246,45 TL bedel isteniyor. 

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri 
Edirne İli, İpsala İlçesi, Sultanköy Mahallesi 163 ada, 22 parsel çeltik fabrikası ve prefabrik depo. 

Edirne İli, İpsala İlçesi, Sultanköy Mah. 4947 parsel arsa üzerinde bulunan binanın iskeleti çelik profil demirle yapılı çelik makas takviyeli yanları ve üstü galvanizle örtülü zemini toprak kullanılan malzeme kavuz deposu, yanları plastik ile kaplı , şap beton ön kapısı demir doğramadan ,zeminleri polyester, kaleseramik ile kaplı üstü saç ile örtülü elektrik ve su tesisatı mevcut, pencereler plastik doğrama, demir betonlu istinat duvarı, sürgülü demir kapısı bulunan panel çit, galvanizli kafes telli , 31 adet ağaç bulunan fabrika.

Kıymeti : 10.747.246,45 TL
1. Satış Günü : 26/04/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 29/05/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : İSTANBUL ANADOLU ADLİYESİ MEZAT SALONU KARTAL/İSTANBUL

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/43 İflas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/03/2019