Ege Yapı Katar'da 10 milyon liralık satış yaptı!

Ege Yapı Katar'da 10 milyon liralık satış yaptı!

Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, Katar'da gerçekleştirilen Expo Turkey by Qatar Fuarı'nda 10 milyon liralık satış yaptıklarını söyledi...Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, Katar'ın başkenti Doha'da düzenlenen Expo Turkey by Qatar Fuarı'nda 10 milyon liralık satış gerçekleştirdiklerini belirterek, "Katar'daki Türkiye Fuarı'ndan memnun kaldık. Seneye ikincisine de katılmak isteriz. 10 milyonluk satışın takibiyle birlikte bu rakamın 2 katına çıkarılmasını planlıyoruz." dedi.


AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Kabadayı, Ege Yapı olarak hem Türkiye'yi temsil etmek hem gayrimenkul sektörünü anlatmak hem de projelerini vitrine koymak için yurt dışındaki fuarlara katıldıklarını ifade etti.


Gayrimenkul sektörüne, Orta Doğu ağırlıklı olarak Körfez bölgelerinden ciddi ilgi ve alakanın bulunduğunu vurgulayan Kabadayı, "Hükümetin yaptığı ciddi teşvikleri yabancı yatırımcılar kaçırmak istemiyor. Önümüzdeki dönemde teşviklerin katkılarını göreceğiz." ifadelerini kullandı.


Kabadayı, Orta Doğu, Avrupa ülkeleri, Amerika Kıtası ve Uzak Doğu'ya kadar toplam 30 milletten insanın Batı Şehir projelerinden gayrimenkul satın aldığını aktararak, uluslararası geliştiricilerle de iş birliği yaptıklarını söyledi.


Expo Turkey by Qatar Fuarı'nda 10 milyon liralık satış gerçekleştirdikleri bilgisini veren Kabadayı, "Katar'daki Türkiye Fuarı'ndan memnun kaldık. Seneye ikincisine de katılmak isteriz. 10 milyonluk satışın takibiyle birlikte bu rakamın 2 katına çıkarılmasını planlıyoruz." diye konuştu.
- "Yaşam alanlarına yeni kriterler gelmesini destekliyoruz"


Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Kabadayı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Taslağı ile her müstakil konutta en az 1 oturma odası ve 1 yatak odası bulunması zorunluluğu getirilmesine ilişkin, "1+0 daireler nihayetinde bir otel odası gibi. Zaten buna hizmet eden oteller var. Bundan dolayı yaşam alanlarına yeni kriterler gelmesini destekliyoruz. Çünkü stüdyo dairelerin kullanımı çok verimli olamıyor. En azından oturma odası ve yatak odası ayrıştırılmış bir dairenin olması daha doğru olur diye düşünüyoruz." değerlendirmesinde bulundu.


Gayrimenkul sektörünün ve ülke ekonomisinin geleceğine güvendiklerinin altını çizen Kabadayı, şunları kaydetti:


"Türkiye referandumda istikrara 'evet' dedi. Geçmiş yıllarda koalisyonların oluşturduğu yönetilememe problemini ortadan kaldırmış oldu. Türkiye'nin önümüzdeki dönemde büyümesi ve kalkınması çok daha hızlı olacaktır. Bizler de hem üretime hem istihdama hem de ülkenin büyümesine katkı sağlamaya çalışıyoruz. Yabancı yatırımcıların yatırım yapmasıyla birlikte gayrimenkul, döviz kazandıran bir sektör haline geldi. Böylece, ekonomiye sıcak para girişi artarak, uzun vadede kalıcı kalkınma sağlanacak. Ülke için de planlı bir büyümeye destek olacak. Bu sadece inşaat sektörü değil tüm sektörler için faydalı. Yatırımlarımızı her geçen gün artıracağız."


Kabadayı, tüketicilerin, gayrimenkul satın alırken banka kredisinin yanı sıra firmaya sıfır faizle senetli ödeme gerçekleştirmeyi de tercih ettiğini dile getirerek, "Tüketicinin gayrimenkule ilgi ve alakasında hiçbir problem yok. Sadece onlara uygun ödeme planları ortaya koyulmalı. Satışlarımızın yüzde 60'ı banka kredisi ile yüzde 40'ı senetli şekilde ödeniyor. Zaten senetli satışları inşaat süresine yaydığımız için tüketici inşaatın gelişimine uygun bir şekilde ödemiş oluyor. Bizim için sıkıntı oluşturmuyor. Tüketici bunu talep ettiği sürece biz bu talebin karşılığını vereceğiz." bilgisini verdi.AA