Çukurova Balkon

EgeYapı Group, 3 yılda 8 yeni proje yapacak!

EgeYapı Group, 3 yılda 8 yeni proje yapacak! EgeYapı Group, 3 yılda 8 yeni proje yapacak!

EgeYapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, 2023 vizyonları doğrultusunda 3 yılda 8 yeni proje yapacaklarını söyledi.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


EgeYapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, 2023 vizyonları doğrultusunda 3 yılda 8 yeni proje yapacaklarını söyledi.


EGE YAPI Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, Türkiye'nin üzerinde büyük oyun oynandığını belirterek, "Bu oyunu bozacak olanlar da bizleriz. Tüm farklılıkları bir kenara koyarak, hedeflerimiz doğrultusunda kararlılıkla ilerlemeliyiz" dedi. Bu zor günlerde 2023 vizyonunun daha da büyük önem taşıdığının altını çizen Kabadayı, "Bu hedeflere ulaşabilmek için özel sektör olarak katkı sağlayamaya çalışıyoruz. 3 yıllık projeksiyonda toplam 8 yeııi projeyi hayata geçireceğiz. Bunlardan üçünün inşaatına başladık. Bu projelerin toplam yatırım değeri yaklaşık 2.5 milyar TL" diye konuştu. 


155 MİLYARLIK KONUT KREDİSİ 

2016'nın zor bir yıl olduğunu aktaran Kabadayı, inşaat sektörünün yine lokomotif görevi üstlendiğine dikkat çekti. Kabadayı, "İnşaat harcamaları ilk 9 ayda yüzde 46 artışla 305 milyar TL oldu. Konut piyasasında ise toplamda 2 milyon kişiye ulaşan istihdam ve 155 milyar TL'ye ulaşan ölçekte konut kredisi kullanıldı" şeklinde konuştu. 


2016'da yüzde 10 büyüdük

2016'yı bütçe hedefinin yüzde 10 üzerinde kapattıklarını vurgulayan Kabadayı, şunları anlattı: "İnşaatına devam ettiğimiz ve projelendirme aşamasında olduğumuz 8 projemiz bulunuyor. Bunlardan 4 tanesi Avrupa Yakası'nda, 4 u de Anadolu Yakası'nda hayata geçecek. Bazılarının lansmanlannı 2017 yılı içinde yapacağız. "


Sabah