Ekrem İmamoğlu'ndan Esenyurt projelerine destek!

Ekrem İmamoğlu'ndan Esenyurt projelerine destek! Ekrem İmamoğlu'ndan Esenyurt projelerine destek!

Esenyurt Belediyesini ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’tan aldığı brifing sonrası, ilçeyle ilgili sağlık, eğitim, alt yapı projelere destek verileceğini söyledi.İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Esenyurt Belediyesi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Esenyurt Belediyesi'nde yer alan habere göre,  Başkan İmamoğlu’nu Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, belediye başkan yardımcıları ve bazı birim müdürleri karşıladı. Ziyarette, Esenyurt Belediyesi başkanlık katında Başkan Ekrem İmamoğlu ve beraberindeki heyetinde katıldığı bir toplantı yapıldı. Yapılan toplantıda, Başkan Bozkurt, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na, Esenyurt’un sorunlarını ve bu sorunlara dair üretecekleri çözüm yollarını slaytlar eşliğinde anlattı. İmamoğlu’na ilçeyle ilgili yapılması planlanan projeleri dile getiren Başkan Bozkurt, önceki dönemden yarım kalan projelerin de tamamlanıp vatandaşın hizmetine açılması gerektiğini söyleyerek, projelerle ilgili destek istedi. Toplantı sonrası İmamoğlu, "Esenyurt, demografik ve mülteci sorunlarını, sosyolojik gelişmeleri, problemleri birebir tespit edeceğimiz yer. Başka bir yere gitmenize gerek yok. Burayı çözdüysek, İstanbul’u çözdük demektir” şeklinde konuştu.

Esenyurt’ta yaşam kalitesini arttıracağız

İstanbul'daki her 15 kişiden birinin Esenyurt'ta yaşadığını da belirten İmamoğlu, “Ben de Esenyurt'un yanı başındaki ilçede yaşıyorum. Esenyurt'un bu şehirleşme yapısını 30 yıla yakındır üzülerek takip ediyorum. İnşallah hep birlikte hem insanları uyandırarak hem yaşam kalitelerini arttırarak, hem de sokaklarını, parklarını, caddelerini, eğitim kurumlarını arttırarak bunu başaracağız. Esenyurt'taki problemleri, sosyolojik sorunları çözdüğümüzde aslında bunun direkt İstanbul'a yansıyacağını biliyoruz. Bugün, bu yönüyle buradayız. Başkanımızı dinleyeceğiz. İhtiyaçları konuşacağız, tespitlerimizi yapacağız, öncelikleri dinleyeceğiz. Sonra oluşturduğumuz usul gereği alınan notlar üzerinden Esenyurt'a ne yapabiliriz hususuyla ilgili hazırlanan raporu hem ben alacağım, hem de Kemal Deniz Bozkurt Başkanıma göndereceğiz. Bunun üzerinden takipçisi olacaklar” dedi.

Ekrem İmamoğlu, yapılan toplantıda Başkan Bozkurt’un gündeme getirdiği Doğan Araslı Bulvarı’nda ki trafik yoğunluğu ve kavşak eksikliği konusuyla ilgili gerekli incelemelerin yapılıp, Esenkent’ten başlayarak Firüzköy Bulvarı’nı da içine alan bütüncül bir proje hazırlanması için de yardımcılarına talimat verdi.

İmamoğlu ve Bozkurt bazı projeleri yerinde inceledi

Başkan Bozkurt, sunumdan sonra Başkan İmamoğlu ve beraberinde ki heyet ile beraber ilçedeki yapımı devam eden bazı projeleri yerinde inceledi. Heyet, Nikah Sarayı Kardeşlik Merkezi, İstiklal Camii, Kapalı Pazar,Gençlik ve Kültür Merkezi, Kıraç dere yolu ıslah çalışmaları ve Esenyurt sınırları içinden geçen BOTAŞ Doğalgaz Boru Hattı bölgesinde incelemeler yaptı. Boru hattının geçeceği bölgeyi, Yaşam Vadisi olarak önerdiklerini belirten İmamoğlu, “BOTAŞ Hattı ve çevresiyle ilgili neler yapılabilir? Buna çalışalım. Bütünüyle BOTAŞ Hattı’nın park düzenini beraber analiz etmemiz gerekecek. Esenyurt adına potansiyel park alanlarının ve ihtiyaçlarının çözümüne yönelik planlama yapmalıyız” diye konuştu.