Ekrem İmamoğlu'ndan kentsel dönüşüm çağrısı!

Ekrem İmamoğlu'ndan kentsel dönüşüm çağrısı!İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki KİPTAŞ, Twitter hesabından İstanbul'un dönüşüme ilişkin bir video yayınladı. Videoda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun açıklamalarına yer verildi. 


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki KİPTAŞ, Twitter hesabından İstanbul'un dönüşüme ilişkin bir video yayınladı. Videoda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun açıklamalarına yer verildi. 

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen İstanbul Yenileniyor Platformu kapsamında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, İstanbul'da gerçekleşecek kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili konuştu. İstanbul'da kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlanması için yeni çalışmaların hayata geçirileceği duyurulmuştu. 

Ekrem İmamoğlu

Ali Kurt, konuya ilişkin olarak "istanbulyenileniyor.com platformundan ilk etapta 1999 depremi öncesinde yapılan mülkiyet sorunu olmayan, aynı parselde birden fazla yapının olduğu taşınmazların yenilenmesi için çalışmalarımızı yürüteceğiz” diye konuştu. 

KİPTAŞ tarafından dün "Bu çağrıya kulak verin; geç kalmayın, harekete geçin! Yaşadığınız bina depreme karşı dayanıksızsa hemen başvurun" ifadeleriyle paylaşılan videoda, Ekrem İmamoğlu şu açıklamalarda bulundu:

Ekrem İmamoğlu

"Sevgili İstanbullu hemşehrim, biliyorsun deprem İstanbul'un en önemli gündem maddelerinden biri. Bir deprem bölgesindeyiz ve şehrimiz depreme hazırlıklı değil. Bu senin hayatın. Depremde kendini ve sevdiklerinin hayatını kurtarmak için binanı yenilemen gerekiyor. Ama yalnız değilsin, İstanbul artık herkesin fikrine değer veren, sorunlarını dinleyen, katılımcı bir anlayışla yönetiliyor. 

Bu süreçte tüm şeffaflığımızla ve uzmanlığımızla yanınızdayız. Şartları belirleyeceğiz. Uzlaşırsak, seni en uygun koşullarla yaşadığın yerde yeni evine kavuşturacağız. İstanbulyenileniyorcom ile dönüşümü birlikte başaracağız."

Ekrem İmamoğlu

İstanbul'da kentsel dönüşüm çalışmaları hızlanıyor!

Türkiye'de 1,5 milyon konutun dönüşümü tamamlandı!

Pınar Demircan/Emlakkulisi.com