Elazığ Baskil'de başlanan külliye inşaatı durdu: Külliye ortada kaldı!

Elazığ Baskil'de başlanan külliye inşaatı durdu: Külliye ortada kaldı!Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’ı şikayet eden Ahmet Kabadayı’nın şehit polis Fethi Sekin için Baskil’de külliye inşa ettirmek için esnaftan binlerce TL topladığı öğrenildi. Külliye ortada kaldı, halk tepkili.


Ahmet Kabadayı ismini kamuoyu, usta sanatçılar Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'ın Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Erdoğan'a hakaret iddiası ile suç duyurusu yapmasıyla öğrenmişti. Kabadayı ayrıca  İzmir  Adliyesi'ne yönelik PKK saldırısına kahramanca direnirken şehit düşen polis memuru Fethi Sekin için memleketi Elazığ Baskil'de bir külliye inşa ettirmek için para toplamıştı. Sözcü'den Evren Demirdaş'ın haberine göre; 1 Ocak 2019'da Fethi Sekin Külliyesi inşaatına start verilmişti. Ancak birkaç ay sonra külliye inşaatına ara verildi.

BAŞKAN KABUL ETMEDİ

Külliyeyi “Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu” ismiyle yaptıran Kabadayı ilçe esnafına aldırdığı yaklaşık binlerce TL'lik malzemenin parasını ödemedi. İnşaatın son hali yürekleri sızlatırken, Baskil esnafı iki yıldır alacaklarının ödenmesi için beklediklerini söylüyor. 

Elazığ Baskil

Külliyede 2 yıldır bir çivi bile çakılmadığını dile getiren CHP'li vekil Gürsel Erol, ”Bu külliyenin yapımı ile ilgili İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer, 6 milyon TL bütçe ayırmışlardı. Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları çıkış yaptı. Yüzüne, gözüne bulaştırdı” diye konuştu. 

Mağdurlardan marketçi Serdar Omaç ise şöyle konuştu:

“İnsanların duygularını istismar ederek herkesi çarpmışlar. Şehidimizin ismini kullanarak böyle bir yolsuzluk yapılır mı? Benim bin 85 liralık bir alacağım var bu yerine gitse gam yemem. İzmir Büyükşehir Belediye külliyenin yapımını üstleneceğini açıklamıştı. Ama bırakılmadı.”

Elazığ Baskil

Kepçelerimi çalıştırdım 65 bin lira ödenmedi

Külliyenin hafriyat işlerini yapan ve 65 bin TL alacağı olduğunu ifade eden kepçe operatörü Hakan Altuğ ise şunları kaydetti: 

"İlçe bir yer verildi, kepçelerimi burada çalıştırdım. Sonra yeri  değiştirdiler. Şehidimizin mezarının olduğu köyde külliyenin temeli için hafriyatını yaptım. 315 kamyon malzeme getirdim. Parası ödenmedi."

Bodrum Belediyesi'nden Gökova'daki külliye inşaatı açıklaması: Yetki bizde değil!