02 / 10 / 2022

Emekli ve çalışanlara müjdeli haber! Bakan Derya Yanık açıkladı! 7. 200 TL verilecek

Emekli ve çalışanlara müjdeli haber! Bakan Derya Yanık açıkladı! 7. 200 TL verilecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi aileler için başlatılan Aile Destek Programı'na çalışanlar ve emeklilerin de başvuru yapabileceğini duyurdu. Program kapsamında yıllık olarak 7. 200 TL’ye kadar ödeme yapılacak. İşte detaylar…Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz haziran ayında açıklanan ve 4 milyon hanenin faydalanacağı Aile Desteği Programı ile ilgili yeni bir paylaşımda bulundu. Paket ile birlikte hanenin gelir durumuna bakılarak aylık 450 ile 600 lira arası olmak üzere yıllık toplamda 5 bin 400 TL ile 7 bin 200 TL arasında yapılacak desteğin başvuruları 27 Haziran'da başladı. S

Resmi sosyal medya hesabı Twitter’dan konu ile ilgili bir açıklama yapan Bakan Yanık, programa çalışanlar ve emeklilerin de başvurabileceğini açıkladı.

Bakan Yanık, konu hakkında paylaşımında şunları ifade etti:

"Türkiye ürettiği refahı paylaşıyor! Güçlü bir sosyal devlet olmanın sonucu olarak hayata geçirilen sosyal yardım uygulamamız Türkiye Aile Destek Programı'na çalışanlar ve aynı zamanda emekliler de başvuru yapabilecek.

KİŞİ BAŞINA DÜŞEN GELİR HESAPLANACAK

Genel şartları taşımaları ve başvurulan evde kişi başı düşen gelirin net asgari ücret tutarının üçte birinden az olması şartıyla özel sektör çalışanları, esnaf, sanatkâr ve bununla birlikte diğer bağımsız çalışanlar yararlanabilecek.

Genel şartları taşımaları aynı zamanda hanede kişi başı düşen gelirin net asgari ücret tutarının 1/3'ünden düşük olmasıyla birlikte, SSK emeklileri, BAĞKUR emeklileri, Emekli Sandığı emeklileri, SSK, BAĞKUR ve aynı zamanda Emekli Sandığı emeklilerinin dul ve yetimleri yararlanabilecek.

Emekli ve çalışanlara müjdeli haber! Bakan Derya Yanık açıkladı! 7. 200 TL verilecek
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön