Eminevim faizsiz sistemde 150 bininci teslimatını yaptı!

Eminevim faizsiz sistemde 150 bininci teslimatını yaptı!

Eminevim faizsiz sistemde 150 bininci teslimatını düzenlenen törenle gerçekleştirdi. Törende 150 bininci kişi olan Salih Köse, aracının anahtarını Emin Grup Yönetim Kurulu Başkanı Üstün’den aldı...


Ev sahibi olmayı kolaylaştıran Eminevim, 150 bininci teslimatı gerçekleştirdi. Eminevim, sektörde faizsiz sistemle şu ana kadar yapılan en yüksek teslimat sayısına ulaştı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Emin Grup Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün, sistemle 150 bininci kişi olarak araç sahibi olan Salih Köse’ye anahtarını teslim etti.

Üstün, tasarrufa dayalı faizsiz sistemin öncüsü olarak Türkiye’de ilk defa 150 bin teslimata ulaşmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti. Üstün, "150 bininci teslimatımızı büyük bir heyecanla ve gururla gerçekleştirdik. 29 yılda 150 bin kişinin ev ve araba sahibi olmasına vesile olmaktan mutluluk duyuyoruz. Ekonomimize kazandırdığımız yerli bir finansman modeli olan tasarrufa dayalı faizsiz sistem, bugün ekonomi için önemli bir güç haline geldi. Sektör, yılda yaklaşık %50 büyürken Eminevim, yıllık yüzde 60 büyüme ile yaptığı teslimatlarla ekonomiye bir yılda 5 milyar TL katkı sunuyor. Faizi ortadan kaldıran, aynı zamanda tasarruf odaklı bir sistem olarak ekonomiye olan katkı da artacak" şeklinde konuştu.

Üstün, Türk ekonomisinin de krizlerden etkilenmeyecek faizsiz bir finans sistemine ihtiyacı olduğunun altını çizdi. Üstün şu ifadeleri kullandı; 

"Sürdürülebilir bir büyüme için faizsiz sistem başarılı bir alternatif. Çünkü faizsiz sistem ekonomideki büyümenin günümüzdeki anahtarı konumunda. Özellikle konut satışlarında istikrarın sürdürülmesi ve düşüşlerin önlenebilmesinde önemli bir rol oynayabilir. Ekonomimizde bu ihtiyaç hissediliyor. Biz de Elbirliği Sistemi’yle bu ihtiyacı karşılamaya çalışıyoruz"