Eminevim'den 160 bininci teslimat!

Eminevim'den 160 bininci teslimat!Eminevim, 2020 yılının ilk 4 ayında, yaşanan salgına rağmen teslimatlarını yüzde 41 artırdı ve 7 bin 500 kişiyi daha ev ve araç sahibi yaptı


Eminevim, 2020 yılının ilk 4 ayında, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına rağmen teslimatlarını yüzde 41 artırarak 7 bin 500 kişiyi daha ev ve araç sahibi yaptı. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, sistemden yararlanarak ev ve araç sahibi olanların toplam sayısı da 160 bine ulaştı.

Eminevim tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, şirket, araç ve konut pazarında uyguladığı faizsiz Elbirliği Sistemi ile teslimatlarını sürdürüyor.

2020'nin ilk 4 ayında teslimatlarını yüzde 41 artırarak 7 bin 500 kişiyi daha faiz ödemeden konut ve araç sahibi yapan firma, hizmet vermeye başladığı 1991'den bu yana toplamda 160 bin teslimat gerçekleştirdi.

Yapılan açıklamada görüşleri yer alan Emin Grup İcra Kurulu Başkanı A. Sefa Üstün, insanların ev ve araç ihtiyaçlarını faizsiz, gelirine göre taksitlerle ve küçük birikimlerle karşılayabilmekten mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Faizsiz model Elbirliği Sistemi ile 160 bininci teslimata imza atabilmenin ülke ekonomisine sağlanan kazançlar bakımında oldukça gurur verici olduğunu dile getiren Üstün, şöyle konuştu:

"Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan salgına rağmen, alınan tedbirler sayesinde 2020 yılında hizmetlerimiz aralıksız sürdü. Yapılan teslimatlarla yılın ilk 4 ayında ekonomiye 1,2 milyar TL'lik finansal katkısı sağladık. Bugüne kadar 160 bini aşkın kişiyi faiz ödemeden, bütçesine uygun taksitlerle ev ve araç sahibi yaptık.

Özellikle pek çok sektörün durma noktasına geldiği salgının ilk 4 aylık döneminde Eminevim'in yaptığı konut teslimatları aralıksız sürdü ve bu dönemde 3 bin 500'e yakın konut teslimatıyla geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 29'luk bir artış sağlandı. Aldığımız tedbirlerle 2020 yılının ilk 4 ayında toplam araç ve konut teslimatımızı ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 41'lik artışla 7 bin 500’e çıkarmayı başardık."

Üstün, aldıkları tedbirler çerçevesinde kesintisiz hizmete devam edeceklerini söyledi.

Konut sahibi olma maliyetlerinin Elbirliği Sistemi ile önemli oranda düştüğünü ve sistemin konut pazarında önemli bir rol sahibi olduğunu dile getiren Üstün, 2020 yılı sonuna kadar 20 bin teslimat gerçekleştirmeyi hedeflediklerini de sözlerine ekledi.